Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 3D nyomtatással, CNC kulcstart...

Akos4345 kérdése:

3D nyomtatással, CNC kulcstartó készítéssel mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Suli mellett jó lenne keresni havonta pár tízezer forintot.

Mivel számomra elérhető egy CNC gravírozógép és egy 3D nyomtató, ezért szerintetek mennyire lenne igény egyedi kulcstartó gyártásra és bér 3d nyomtatásra?

És hol lenne érdemes ezeket hirdetni?

Véleményekre lennék kíváncsi, hogy mennyire érdemes ilyesmibe belefogni?

Köszönöm szépen a segítséget!



2021. aug. 12. 23:21
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy ha esetleg valakinek van olyan amiből nem 3-400ezreket,de kis "zsebpénzt" lehetne keresni, szívesen meghallgatnám, befektetnék bele.

Köszönöm:)

2021. aug. 12. 23:33
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Meskán lehet ilyesmit eladni, de nagy a konkurencia, egyedinek kell lenned, hogy befuss.
2021. aug. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz újat nyújtani, akkor nem sok létjogosultsága van, mindenki ezekre utazik akinek van 3D nyomtatója.
2021. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ma már szinte semmit, nem fogja megérni. Ma már annyira sok helyen van ilyen, hogy tucat termék. Esetleg gondolkozz másban. Ne a bóvliban.
2021. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Üzlet mindig abból van, amit nem sokan csinálnak. 3D nyomtatást már rengetegen. A 3D nyomtató most már olyan, mint régen a nyomtatók voltak, már lassanként minden háztartásban lesz egy.

A gravírozás is hasonlóan elterjedt, gravírozót már lehet kevés pénzért kapni. A 3D nyomtatókhoz lehet kapni lézerfej kiegészítőt (10-20 ezerért), amivel fémekre is lehet gravírozni. Ebből is sok van már.

A CNC alkatrészek készítésében még van üzlet, mert komolyabb CNC maró, vagy eszterga gépe inkább csak gyáraknak van.


Mellékes bevételeket lehet szerezni egyszerű adok-veszekből is. Veszel például ritka cipőket, lego készleteket, vagy bármit, ami ritka és utána meghirdeted és eladod haszonnal. Vagy kereskedhetsz hardverekkel, figyeled a mélyen áron aluli jó vételeket, gyorsan lecsapsz rájuk és utána eladod rendes áron, haszonnal.

2021. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

#5 azért megnézném én azt a 10-20 ezres lézert, ami fémre gravíroz :D

És azért a 3D nyomtató nem fog úgy elterjedni, mint a papírnyomtató. Kell hozzá szaktudás, hogy be tudd állítani a gépet, meg elő tudd készíteni a nyomtatást. Ezt az emberek többsége nem hajlandó megtanulni, legalábbis engem rendszeresen találnak be emberek, akiknek programozni kell a nyomtatóját, és engem kérnek meg hogy csináljam meg nekik.

2021. aug. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 A 3D nyomtatás még csak 5-8 éve terjed és már most vannak jóval 100 ezer forint alatt olyan 3D nyomtatók, amiket könnyű kezelni, önkalibrálók (BLtouch, vagy más érzékelővel). A 3D nyomtatás gyorsabban fejlődik és terjed, mint annak idején a papírnyomtatók.

Keress rá, már minden szomszéd Pistikének van 3D nyotmatója, a hardveraprón többen hirdetik, hogy 3D nyomtatást vállalnak, átlagban 200-300 ft/óradíjjal, számlásan. Azért ilyen olcsón, mert nagy az árverseny, ami azt jelzi, hogy nagyon sokan próbálnak ebből pénzt keresni, tehát egyre olcsóbb lesz, míg már egyáltalán nem fogja megérni (már az is kérdés, hogy 200-300ft/óra nyomtatás mennyire éri meg, mert ezen nem sok haszon van).

Vagy nézz utána, hogy fogynak a 3D nyomtatók a különböző gyártóktól (van magyar, 3D nyotmatókat gyártó cég is és hamar felfutott), rengetegen veszik ezeket az eszközöket. Nagyon terjednek. Már most majdnem olyan elterjedtek, mint a papírnyomtatók.

20/30W lézerfej (ami olcsón megvehető külön és ráapplikálható egy 3D nyomtatóra) így gravírozik fémre:

https://www.youtube.com/watch?v=n6G7AbxhVhA

Nem mélyen, mert az már inkább marás. De ez a lézeres is maradandó és szép gravírozást produkál.

2021. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

#7 tisztában vagyok vele, évek óta foglalkozok már 3D nyomtatással, sőt, dolgoztam is hazai 3D nyomtatós cégnél, illetve benne voltam/vagyok egyetemi kutatásban is, ahol FDM 3D nyomtatást kutatunk. Igen, van sokféle automatizálás, és igen, létezik BL touch, de gondolom nem használtál még ilyen eszközt. Szoftverfrissítés és hotend csere után a BL touch cseréje/javítása a 3. Leggyakoribb ok, amivel keresni szoktak.


A 300 Ft/óráért nyomtatós emberek azt hiszik, ezzel bomba üzletet csinálnak, gyakorlatilag áfa és adó nélkül 800 Ft alá menni ráfizetést jelent. A kínai gépek folyamatos használat mellett nem bírnak többet 1-2 évnél, utána elmászik a derékszög, kotyog a görgő, meghal az elektronika, széthullik az extruder, stb.

Nézz szét a nagy cégeknél, akik számlára csinálják. Ők se nyernek rajta sokat (tudom, mert csináltam egy ideig én is cégnél ezt a munkát), és 1200 Ft volt tavaly a legolcsóbb óradíj, amit találtam.


Tisztában vagyok vele, hogy mennyi nyomtató fogy, mi is sokat eladtunk, de ez nem változtat azon, hogy az emberek nem fognak érteni a 3D nyomtatáshoz. Számítógépe is sok embernek van, mégse tud mindenki programozni.


A magyar cég, amiről beszélsz, a Craftbot, amit pedig inkább hagyjunk. 😃

Nem nyomtatót gyártanak, hanem ipari hulladékot. 5 eladott Craftbot 3-ból 4 db visszajött féléves kora előtt. Volt olyan, amihez a tulaj jófej volt és összeszedte a hibáit, szám szerint 14-et. A hivatalos szerviz ült rajta 3 hétig, aztán úgy adták vissza hogy a próbanyomtatásoknál a 14ből 11 hibát produkált a gép.


A lézer, amit linkeltél, inkább 80 ezres, viszont csak diódás, ami effektív lézerteljesítményben maximum 5-8W. A gép fogyasztása 30W, ez a szokásos kínai lódítás.

És halkan megjegyzem, 120-140 ezerért már valódi 40W csöves lézert kapsz.



És végül, egy kis magyarázat, hogy miért nem lesz soha elterjedt a 3D nyomtatás: azért, mert a kész 3D modellből a nyomtatható fájl létrehozásához kb 400 beállítás van, amit össze kell hangolni. Ha csak az elégséges szintet nézed, az is 80 beállítás. Az emberek lusták ezt megtanulni, mindenki 2 kattintással akar profi lenni, és ez oda vezet, hogy iszonyat silány minőségben dolgoznak. A cégnél volt olyan ügyfél, aki megkapta az árajánlatot, majd közölte hogy ő ezt kinyomtatja 300 Ft/óráért, mert pofátlan rablás amit csinálunk. 2 hét múlva visszajött, hogy 300 forintért kapott egy gyenge valamit, ami már attól eltört, hogy beletette a csavart...

Persze, van olyan gép ami 2 kattintás után perfekt nyomtat, és 7000 óránként kell egy karbantartás, csak az 2 millió Ft. (ezzel szemben az Ender 3 pl átlag 200 óránként elromlik, és szerelni kell.)

2021. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8 Én még azt is elhiszem, hogy te magad találtad fel a 3D nyomtatást.


De már régóta foglalkozok 3D nyomtatással. Használtam már több leveling sensor típust. Alkatrészcsere, vagy fw frissítés után nem megy tönkre az érzékelő.


Már nem kell a felhasználónak vagy 80 beállítással bajlódnia. Letölti emberünk a kész modell fájlt, ezt betölti valamelyik ingyenesen használható slicerbe (amiben előre beállította a nyomtatója típusát, vagy paramétereit), ezek többsége alapból felajánlja neki az optimális beállításokat a 3D nyomtatójához, automatikusan generálja a supportokat (egyre okosabban), menti, betölti a nyomtatójába és hajrá. Egyre jobbak lesznek a szoftverek és a 3D nyomtatók. Afelé haladunk gyors tempóban, hogy teljesen plug and play legyen.


Senki nem mondta, hogy örökké tartanak. Ahogy a papírnyomtatók sem tartanak örökké. Vannak emberek, akik nem tudnak még egy status report oldalt sem kinyomtatni a nyomtatójukkal, mégis elterjedtek lettek.

A 3D nyomtatók is nagyon terjednek, mert az ár és a használhatóság már megfelelő az átlagemberek számára és ez csak jobb lesz.


Akik olcsón bérnyomtatnak, azokról én is nehezen hiszem, hogy nagyon nyereségesek lennének, de mégis csinálják és lenyomják az árakat. Az ügyfeleik többsége 3D figurákat akar kinyomtattatni (néztem az értékeléseket), ahhoz nem kell terhelhető anyag. Aki valamilyen mechanikai igénybevételnek kitett alkatrészt nyomtattat, az úgyis rákérdez arra, hogy mennyire lesz tartós, ha észnél van. Vagy legalább a bérnyomtatást végző szól neki, ha rendes, hogy vagy módosítani kell a modellen, vagy drágább anyagból kell nyomtatni. Az ő érdeke is, hogy kevés panasz legyen rá.


Dehogy 80 ezres a lézerfej. Esetleg az egész készülék annyi a videón (vagy kevesebb, mert vannak sokkal olcsóbban is), de nem külön a fej (külön a fej jóval olcsóbb). A diódás fejek is szépen nyomot hagynak a fémen. Annyi a titka, hogy többször kezeli ugyanazt a felületet. De például a marásnál is több fogással megy végig a szerszám ugyanazon az útvonalon, kis fogásmélységgel, ha szép eredményt akarnak elérni. Na ugyanez az elv, és működik.

2021. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!