Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon mennyire vannak összeköt...

Vajon mennyire vannak összekötve a közigazgatási rendszerek? Lakcím nyilvántartás, NAV ami különösen érdekelne.

Figyelt kérdés

Használt( felújítandó9 házat vásároltunk CSOK-kal a családdal külvárosban. A CSOK feltétele volt az is, hogy a vásárlástól számított 90 napon belül be kell jelentkezni mindenkinek. A házat viszont komolyabban fel szeretnénk újítani, mitöbb kibővíteni, így a valóságban továbbra is a Budapesti belvárosi lakásunkban fogunk lakni még legalább egy évig. Itt a parkolás viszont erősen fizetős, csak a helyi lakosoknak ingyenes, ezért arra gondoltam hogy januárban visszajelentkezek a belvárosi lakásunkba, hogy továbbra is ingyenes maradjon. Ezzel tulajdonképpen CSOK felvételének szabályát szegem, de nem tudom, hogy a valóságban is fogja e ezt ellenőrizni bárki is. De az is lehet hogy az új ingatlanból kijelentkezés valahol automatikusan feldobja a nevem amivel elbukjuk a CSOK-ot( és az illeték mentességet), ezért "nem jó üzlet" ilyennel szórakozni, és inkább béreljek havi 35-40k-ért autóbeállót.


Van valaki hasonló cipőben, vagy valami tapasztalata ilyen esettel, esetleg belsős információja a dolgok működéséről?



2021. aug. 16. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A NAV automatikusan a személyiadat és lakcímnyilvántartóból veszi át a címet, nekem is van ismerősöm akinek állandó és ideiglenes lakcíme is van. De a NAV-nál az állandó jelenik meg, a törzsadatába nem is látszik az ideiglenes.

Ha ez a gond, jelentkezzetek be ideiglenesre oda ahol a felújításig élni fogtok. Viszont minden másnál meg levelezési címnek is jelentsétek be az új házat, meg ugye az állandósnak is. Gondolom mivel felújítjátok, úgyis ott lesztek állandóan, vagy valami legalább mindig a családból azért aki felügyeli a felújítást is, így feltételezem a levelek, postai küldemények átvétele se okoz gondot majd addig sem, vagy legalábbis a postát is ellenőrizni fogjátok tudni azért párnaponta hiszen fogtok az új házhoz járni nyilván. Helyezzetek ki egy normális zárható postaládát amibe betehető minden fontos küldemény (akár az ajánlott levél értesítő is)

2021. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
valakit akartam írni a családnál bocsi teló félre nyomta
2021. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!