Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az internetről való eltűnés...

Az internetről való eltűnés jó ötlet? Valaki már csinált hasonlót?Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretném magamat letörölni facebookról,instárol meg ilyen helyekről,inkább kialakítanék előben kapcsolatokat,barátságokat nem egyfolytában a mobilt nyomni

2021. aug. 17. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Facebook s hasonló fiókok miért is akadályoznak ebben meg téged? A kettő nem zárja ki egymást. Ha eddig se barátkoztál élőben, nem fogaz jobban barátkozni, csak azért, mert nincs Insta fiókod.
2021. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell eltűnnöd, csak megfordítanod a használati arányokat. Az élő kapcsolatok sem 100%-ban élőben történnek, ugyanúgy lehet és sokszor szükséges is online kommunikálni, csak minimalizálod az ott töltött időt. Kivéve, ha nincs önmérsékleted, és máshogy nem tudod megállni a használatot.
2021. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sosem voltak ilyen fiókjaim
2021. aug. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
2 éve nincs facebookom. Twittet, insta sose volt. Aki fontos azzal ugyan úgy tartom a kapcsolatot.
2021. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sok a ciki üzenet,abból az időből mikor még gyerek voltam es ismeretlenul írtam rá emberekre.Ez is kozrejatszik na meg az hogy egyfolytaban a mobilt nyomom na meg az hogy akikkel tartani akarom a kapcsolatot mashogy is tudom.Nemkell ahhoz 2000 ember ismerosenek lennem facebookon ha eloben az egyiket sem ismerem.
2021. aug. 17. 13:17
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Én még a gyakorira se járok. :D
2021. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Már én se járok Facebookra fél éve
2021. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinek más jön be. megpróbálhatod visszaszorítani a használatát és csak csökkenteni a fent töltött időt. persze az sem mindegy, milyen hatásait akarod kiküszöbölni, illetve hogy mennyire tudod feltölteni az életed számodra értékes dolgokkal - amik többek közt feledtethetik veled a pótszereket.


sokan vannak, akiknek bejött már a szocmédia detox. pl:

[link]


olyanok is sokan vannak, akik soha ki sem próbálták és nélküle is boldogan élik az életüket.


ugyanakkor azok is rengetegen vannak, akiknek sikerült megtanulniuk a megfelelő helyen kezelni az életükben. naponta egyszer-kétszer röviden végignézik, kivel mi történt, a károsabb dolgokat ügyesen kiszűrik a hírfolyamból, hogy csak a hasznos, érdekes, fontos dolgokat lássák. meg azokat az ismerősöket, akik tényleg érdeklik őket.


szerencsére kapcsolattartásra lehetőség van FB nélkül is. vannak más chat megoldások is, de a FB Messenger is használható külön a messenger.com-on és a külön appban, így a FB-t akár törölni/tiltani is lehet, a kommunikáció nem szenved hiányt.


hallottam már olyanról is, aki nap közben a munkájához használja a FB-t, de minden nap letörli a telefonjáról, amikor hazamegy, hogy még a késztetést se érezze, hogy megnyissa és ezzel elvegye az időt a családtól. majd másnap reggel újra feltelepíti, hogy a munkában ne hátráltassa a hiánya.


"Sok a ciki üzenet,abból az időből mikor még gyerek voltam es ismeretlenul írtam rá emberekre"


a felesleges üzeneteket lehet törölni, a zavaró embereket akár tiltani is, hogy ha akarnának se tudjanak írni.


"Nemkell ahhoz 2000 ember ismerosenek lennem facebookon ha eloben az egyiket sem ismerem"


a 2000 és a 0 között elég sok köztes állapot van. pl. elkezdhetsz aktív kapcsolatot kialakítani azokkal, akik benne vannak a 2000-ben. ugye tudod, hogy nem csak a neten léteznek üres, érdektelen kapcsolatok? attól, hogy élőben együtt vagy valakivel, még ugyanúgy unhatjátok egymást.

sokan jönnek azzal a képpel, hogy az étteremben szemközt ül egymással egy házaspár és mindketten a telefont nyomkodják. de ugye tudod, hogy ugyanez megtörtént a mobiltelefonok előtt újsággal és könyvvel is? a net legalább lehetőséget ad nekik, hogy valami olyannal töltsék az idejüket, ami jobban érdekli őket, mint az a másik ember, akivel kénytelenek együtt lenni, miközben nem érdekli őket.


szóval ha más nem oldja meg a gondjaid, próbáld meg ezt is. lehetnek előnyei. de önmagában nem biztos, hogy megoldás.

2021. aug. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A GYK-n mennyi időt töltést naponta? Én itt kezdeném a leszokást!
2021. aug. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyedül is sikerülhet, de egy pszichológus vagy life coach sokat tud segíteni a problémák beazonosításában és megoldásában. egy olyan stratégia, programterv, napirend felépítésében, amivel könnyebb lehet leküzdeni a dolgot.
2021. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!