Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lesz még óra átállítás október...

Lesz még óra átállítás októberben?

Figyelt kérdés

#óra #Nyári időszámíttás
2021. szept. 4. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
A magyar kormány még nem határozott, hogy a nyári vagy a téli időszámítás lesz a végleges, ezért még nem tudni pontosan, hogy idén októberben majd vissza kell-e állítanunk az óráinkat.
2021. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

lesz. az unijó tökölődik, nem mernek dönteni.

még évekig állíthatunk órát.

2021. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, októberben (is) lesz még óraállítás. Nyoma sincs jogszabályi változás tervezésének:

Képen: [link]

(Ugyanakkor, például

• a KRESZ esetén a 2023. január 1-én történő változás is látszik: [link] .

• Vagy a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló kormányrendelet 2022. január 1-én, 2022. július 1-én és 2023. január 1-én történő változtatásai is láthatók: [link]

El is olvashatók a megváltozó szövegek, piros vonallal mutatva a változásokat.)


┌─ „A magyar kormány még nem határozott.”

↑ 2021.09.04 19:13

Miért a többi EU-s tagállam, igen? Vagy akár egy is?

EU-s választáskor népszerű témának vélte egy vezetésre pályázó politikus, aztán hoztak is, határozatot, meg nem is: az egyes tagállamok maguk dönthetnek arról, hogy a téli vagy a nyári időt véglegesítik, de az egymás közötti egyeztetésre kérték az országokat és az Európai Bizottságot, hogy az egységes piac működését ne forgassák fel az esetlegesen eltérő döntések. Na, megegyezés, az, nem lesz.

Jól jött nekik a vírus, mert arra hivatkozva most nem érnek rá foglalkozni vele. És még sokáig így lesz: negyedik hullám, ötödik hullám… Vagy lesz más, amire hivatkozva nem egyezkednek a tagállami vezetők, kilátástalanul. ─┘

2021. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1. valaszolo, nem a magyar kormany dönt, hanem az EU! Egyenlöre nem tudnak megegyezni, hogy a nyari, vagy a teli idöszamitas legyen.
2021. nov. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!