Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha utálom a nevem?

Mit csináljak ha utálom a nevem?

Figyelt kérdés
Utálom ahogy szólítanak,a másik keresztnevem szeretném használni de a családtagjaim mindíg a másik nevemen szólítanak amit utálok...mit tudnék tenni hogy soha senki ne szólítson többé az utált nevemen?

2021. szept. 5. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszeld meg a rokonaiddal es az ismeroseiddel ... az uj ismeroseidnek pedi eleve a szeretett neveden mutatkozz be :)
2021. szept. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem lehet megbeszélni velük,próbáltam már :c
2021. szept. 5. 08:28
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A szüleidtőlfogadd el, a többieket meg kérd meg hogy a másik neveden szólítsanak
2021. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Vetesd le a nem szeretett keresztnevet :)

Elmész az anyakönyvvezetőhöz, meg kell indokolnod, miért. Nem fogadják el azt, hogy 'mert nem szeretem'. Ellenben azt, hogy pl 'túl hosszú leírni' , na azt már igen.

Viszont ehhez nem tudom hogy 18 alatt van-e szükséged szülői beleegyezésre, gondolom igen. 🤷🏼‍♀️

Én a 2. keresztnevemmel voltam így, bár szerencsére azt senki sem használta

2021. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Talalj ki magadnak egy 'becenevet' es hasznald azt ... ha a rendes neveden szolitanak meg, akkor egyaltalan ne figyelj oda.


Engem mindig az idegesitett, hogy utanam kiabaltak az utcan ... egyszeruen magamra eroltettem, hogy hiaba hallom meg a nevem, nem veszek rola tudomast, mint ha meg sem hallottam volna :) Mindenki kenytelen volt utanam szaladni, ha akart valamit :)))

2021. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy szokták meg hogy a másik nevemen szólítsanak hogy hiába szólítottak az első keresztnevemen nem figyeltem oda, mintha nem nekem szólnának és így megszokták
2021. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ignoráld őket ha azon szólítanak, amit nem szeretsz. Én is úgy szoktam. Bár nálam ritka aki nem fogta fel hogy melyikre hallgatok, inkább hivatalos helyen szólítanak a másodikon mert az első nem magyar és sokan azt hiszik, az is a vezetéknevem. Ha végképp nem bírsz együtt élni vele, meg is változtathatod.
2021. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!