Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van aki még hordja a maszkot,...

Van aki még hordja a maszkot, úgy is, hogy már nem kötelező?

Figyelt kérdés

Leginkább azért érdekelne, mert az elmúlt napokban kezdtem magam rosszul érezni, tudjátok jönn a megfázásos időszak és bár tényleg kétlem, hogy covid lenne úgy gondoltam, hogy ha kimegyek és igénybe veszem a tömegközlekedést akkor még is csak illik egy ilyen vírushelyzetben felteni a maszkot.

Ti feltenétek? És akik még mindig hordják elmondanák, hogy milyen okból?



2021. szept. 7. 20:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%

Egyre több virologus és a who is ajánlja zárt térben.

Nyugodtan hordjad. Nekünk kötelező a munkahelyen (zárt tér, sok ember) még mindig. Boltba is felveszem. Utcán nem.

Amióta hordjuk nem voltunk még nathasak sem. Pedig minden evben többször is betegek voltunk. Most már két éve nem.

Nekunk hasznal. Persze ffp2, nem az a kék orvosi vagy a varrott textil.

Es normálisan hordjuk, illetve fertotlenítjuk a kezünket.

Ha csak ennyi kell hogy ne legyek minden evben tobbszor beteg , akkor nagy ívben sz@rok rá ki mit gondol.

Mellesleg sok itt a sufnitudós, meg a politikai ellenérzés miatt tagadós. Pedig semmi köze hozzá a politikanak, hogy az orvosok javasolják a maszk viselését járvány idején. Röhejes.

2021. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Őszintén, Én nem hordom. Amikor kellett, feltettem, mert muszáj volt. Akár munkahelyen, akár utcán, akár boltban, akár közintézményben, például kormányablakban. Nálunk anyukám van beoltva egyedül, Ő szerette volna. Én, öcsém és Apukám nem vagyunk beoltva. Nem is tervezzük, egyenlőre legalábbis. Semmi bajunk nem volt még eddig, senkinek sem. Sőt, a közvetlen környezetünkből, munkahelyről, ismerősökről sem hallottunk, hogy COVID-osak lettek volna. Vagyis de! Egy rokon igen. Nagybátyám, anyám öccse. De Ő neki azt hiszem nem volt semmi tünete, csak annyi, hogy elvileg pozitív volt a tesztje. De hát... A teszt... Inkább hagyjuk.


A lényeg, hog ha TE szeretnéd, akkor hordjad. Ha nem, akkor ne.


Remélem, nem teszik megint kötelezővé! Én azt mondom, hogy hordja az, aki fél, és fosik, de szó szerint. Akár oltott, akár oltatlan. Érdekes, hogy az oltott előbb felteszti a maszkot egyébként, mint az oltatlan. Vajon miért? Na mindegy, nem akarok belemenni egyébként semmibe, politikába meg pláne nem, mert nem vagyok egyik oldal párti sem, mielőtt jönnének a nácizások.

2021. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Mr.Q77 válasza:
75%

... Istenem ... Az a szomorú hogy 2 év covid után sokaknak még még mindig nem jutott el az agyáig hogy a maszkkal nem a saját hanem elsősorban MÁSOK életét védjük. Persze komolyabb maszkkal már mi is tudunk védekezni de ez ritka eset.


Mivel a sima "hétköznapi" maszk átengedi a vírust ha már a levegőben szabadon van, viszont ha netán fertőzött vagy akkor a szádból/orrodból még a nedves közegben (nyál) lévő vírus nagy része (tehát maga a nyál csepp) fennakad a szűrön, tehát a vírus nem jut ki a légtérbe hogy ott fertőzőn.


És az a szomorú hogy ez normális társadalmi hozzáállásnak kellene hogy legyen, mármint ha -feltehetően- beteg vagy akkor otthon maradsz vagy ha ki kell mozdulnod közösségbe akkor felveszel egy maszkot hogy védd az polgártársaidat. Ez, nálunk fejletteb közösségi empátiával rendelkező országokban teljesen normális (Covid előtt is), jellemzően távolkeleti kultúrákban.

2021. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
22%

Ja.

Itt meg még ezt az írást is lepontozzák kőbunkó idióta "emberek".

2021. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

#13


Igen, sajnos nem értik meg. Mint aki feletted irta: Aki "fosik" hordja.

Teljesen feleslegesen hordja aki "fosik" ha körülötte x-száz ember nem hordja. (Hacsak nem vesz fel teljesen zárt maszkot, és szemvédőt. De senki se szeret így mászkálni vagy egész nap azon keresztül lélegezni, és drága is.)

Ha mindenkin van erre nem lenne szükség. De az emberek önzőek, és persze sokan vannak, akik (mint fentebb is) vagy tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel átestek rajta. Emiatt ő nem akarja hordani. Nincs rossz tapasztalata. Ne is legyen. Szerencsére nekem sincs, csak egy kolléga halt meg tavaly. Két hét alatt elvitte. (Köhögés, láz, rossz kozerzet, aztán jött a fulladás. Végül kórház. 50es igencsak jó fizikumu úszó edző volt. Sajnos ez van.)

Oltást sokan beadattuk. Szerencsére senkinek semmi baja. Én se beszélek rá senkit, nem kötelező. Családban sincs mindenki oltva.

Sokan a covidtól "fosnak" sokan meg az oltástól. Nagy "fosos" nemzet vagyunk.🤫

2021. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
47%

#12


Igen, mivel most nem kötelező a maszk, aki szeretné az hordja. Csak loszart sem ér vele ha ő hordja körülötte meg senki sem. Csak akkor - ha mint fentebb is írtam - ha teljesen zárt maszkban van és szemüvegben. Különben teljesen felesleges hiába fosik vagy nem fosik.

Miert veszi fel az oltott is? Mert attól még megfertozodhet. Es fertozhet is. Talán nem akarja tovább adni csaladtagnak, vagy egyszerűen csak nem akarja elkapni ha nem muszáj, mert egyik oltás sem 100%-os sajna. Lesz oltás mellett is 5-35% százalék (oltástól fuggoen) aki így is meg fog halni, hiaba van beoltva. Ha fogékony rá. És hogy ki az, az majd csak akkor derül ki ha elkapta. 🤷

2021. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#12


Ja, meg azt akartam kérdezni, hogy ezt honnan tudod? Mármint hogy az oltott hamarabb felteszi a maszkot, mint az oltatlan? Erről van valami statisztika?

Csak azért kérdezem, mert én pont a fordítottját látom, nálunk azok hisztiznek hogy miért kell felvenni, akik oltva vannak. Merthogy a f@szuk kíván, ők oltva vannak, miért kell hordják stb.. de ugye vannak oltatlanok is, és hogy miattuk. Hát, ezt én biztos nem mondtam volna, mert csak a feszültséget generálják közöttük. Ugye sokan félnek beadatni az oltást, vagy ahogy te mondanád fosnak tőle. Az oltottak meg hisztiznek, hogy akkor csak ők hordják..szóval van gond..de így most mindenki hordja és slussz. A munkáltatót nem érdekli, ő azzal van elfoglalva, hogy ne essenek ki az emberek a melóból. Ha valaki beteg szól, haza küldik és fertőtlenítés van. Elég sokan vannak egy légtérben. Nem kockáztat. Gondolom igencsak maga alá nyulkalna ijedtében ha hirtelen kiesne sok ember. Szóval így most mindenki szív. Így jártunk. Ja, én oltva vagyok. Maszkot is hordok beltérben. Munkahelyen meg kötelező is. Adnak minden nap újat.

2021. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

#17 Szerintem a 12-es abból indult ki hogy sok oltaltan szerint eleve az egész Covid is kamu vagy azt gondolják hogy nagyon fel van fújva és ezért a maszkot is teljesen feleslegesnek tartják.


Egyébként azt nem értem abszolút amikor látok embereket akik orruk alatt hordják mostanában amikor nem is kötelező LOL.

2021. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
62%

#18 Így van, így értettem. :) (12-es válaszoló vagyok.)


Valóban nem igazán hiszek ebben a COVID mizériában, de elhiszem hogy volt, és létező fogalom.


A probléma ott van, hogy Dániában például már mindent feloldottak, azt hiszem tegnaptól fogva. (Szeptember 10) Ott mondjuk idáig tartottak a korlátozások. Facebook-on is lehetett olvasni, bár nem emlékszem, hogy melyik hírportál osztotta meg a cikket.


80% oltottsági lefedettség ott is meg van, és rengeteg kint élő magyar is tanusította, hogy az emberek végre élni szeretnének. Szerintem ezt a delta variánst nagyon túl tolták, és tolják folyamatosan is. 4.-ik hullám? Hadjuk már! Tavaly eljátszották ugyanezt. Nyáron elment a vírus nyaralni, és Szeptembertől pedig megint vissza jött. Kíváncsi leszek a vadász világ kiállítás és a Pápa érkezése utáni dolgokra, hogy mik lesznek. Hogy ok nélkül hülyítik az embereket tovább, vagy pedig hagynak minket normálisan élni. MINDENKIT.


Egy évvel ezelőtt amikor a kocsiban bekapcsoltam a rádiót, vicc nélkül az első 1 percben mindig a koronavírus szót és az ezzel kapcsolatos fertőzöttségi és halálos áldozatok arányát hallgattam. Majd pedig munkában és idehaza Facebookon megállás nélkül ezt láttam, és olvastam. Mindenki megelégelte már szerintem. Én legalábbis rohadtul. Minden elhalálozást betudtak a koronának. Szerintem még a közlekedési baleseteket is oda statisztikálták.


Ne haragudj, de szerintem, amikor az ember fizeti a nem kevés TB-t és mindent maga után, akkor igenis lássák el őt a világjárvány idején is. Legalábbis, így kellett volna. Mert biztos vagyok benne, hogy rengetegen meghaltak nemtől és kortól függetlenül, mert nem kaptak ellátást, vagy megfelelő kivizsgálást.


Ki tudja hány ember halt meg szervi betegségben, amit nem tudtak időben kivizsgálni, mert nem volt az illető beoltva, és ez által nem kapott ellátást időben.


Biztosan volt, és van most is ilyen, mert sajnos nem minden orvos foglalkozik kellő tekintettel a betegekkel, sőt, rohadtul sok nem, de ebbe most ne menjünk bele.


Kérdem én! 23 évesen minek fizessem a TB-t, amikor ha megint NE ADJ ISTEN jönnek a fas**m korlátozások, nem fognak ellátni, csak életmentő műtét esetén? Ja, és a kórházi látogatással ugyan ez a helyzet. Látogatóba és / vagy kísérőként se lehet elmenni a kórházakba azoknak, akik nem voltak beoltva.


De lehetne még sok példát felhozni, egyébként.


Szerintem odafent az "okosok" abból indulnak ki, hogy szegény magyar emberek mennyi birkák, és hülyék. NEM! Mindenkinek van esze, csak van aki hamarabb rájön és átlátja az egészet, míg más kevésbé. Ennyi az egész!


Meg például jó pár (házi)orvos megmondta, hogy Ő bizony nem fogja beadni senkinek sem egyik vakcinát sem, mert nem fog "vér tapadni a kezéhez".


Amit meg is értek.


Ne haragudj, de tényleg, hogy van ez. Elvileg már volt vakcina 2019 eleje környékén, amikor elvileg valamikor Decemberben jelent meg először ez a vírus.


Hogy ebből mennyi az igaz, azt nem tudom biztosra, és az, hogy melyiket mondták.


DE! Amit biztosra tudok. Hogy a fa****ba van az, hogy a vakcinákat pár hónap leforgása alatt kifejlesztették, legyártották és forgalomba is hozták, amikor például SAJNOS rengeteg allergiás és más egyéb betegségre, mint például a rák, még a mai napig nincs megoldás, megfelelő gyógyszer, ellenszer? De a koronavírusra van?


Érdekes, hogy elvileg Kínába "jött létre", alakult ki ez a (jómagam, és rengeteg állampolgárnak is ez a véleménye) "vegyi fegyver", nemdebár?


Roppant mód izgató, hogy ott leforgott minden 2 hónap alatt, csak idehaza nálunk csinálnak botrányt belőle már másfél éve kb? Sőt, másfél éve, mert 2020 márc 18.-tól azt hiszem voltak a korlátozások. Oké, feloldották tavaly nyáron, és idén nyáron, majdnem május végétől. De akkor is még egy felkapott téma.


Ha nem volt COVID téma, és egy időben az elmúlt időszakban nem is nagyon volt (Hmmm.... Milyen érdekes nem? Kivárt nyár végéig a vírus, addig meg csendben lapult, mint szar a fűben!?), akkor meg jött a migráns téma?


Én azt mondom, hagyjuk a mellébeszélést. Én nem bántok senkit. Nekem ez az álláspontom, és csak nem vagyok megkergülve, ha az emberek többsége egyet ért velem. Sokan az oltottak közül is, mert rengetegen csak azért oltatták be magukat, hogy elmehessenek nyaralni. Akár idehaza, akár külföldre. Hogy amit lefoglaltak már akár hónapokkal ez előtt szállást, ne menjen kárba. Főleg, ha nem csak egy párról beszélünk, hanem egy nagyobb fős családról. Függetlenül attól szintén, hogy milyen neműek és korúak a gyerekek. Tönkre teszik mindenkik életét a gazdag rohadék politikusok, és milliárdosok. Szépen, lassan. De vannak, akik pofátlan és átlátszó módon teszik ezt. Én így vélekedem a koronavírusról is, egyébként.

Lehet hogy létező fogalom ez a megfázásos korona vírus, nem állítom.


DE! Biztos hogy nem annyira veszélyes és szörnyű, mint amilyennek beállították.


Ezzel csak az emberek kizsákmányolása, és megfélemlítése volt a cél. És hát, én úgy látom, sikerült a kormánynak és az egész világnak elérnie a célját.


Sokan vagyunk a földön, és úgy látom, hogy van, akinek ez nagyon fáj.


Részemről ennyi, egyébként "röviden, tömören".


Nem kérek semmiféle kulturálatlan negatív véleményt, és trollokat sem. Az ilyen jellegű hozzászólásokat jelenteni fogom.


Jó egészséget mindenkinek!

2021. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
20%

"Nyáron elment a vírus nyaralni"

Egy kicsit se zavarjon, hogy nem bírja a száraz időt és az UV-t.

Az se, hogy egy teljesen ismeretlen betegségnél az első pillanatban még nem lehet látni, hogy mi lesz.

Amúgy, majd ha te halsz meg, vagy kapsz olyan súlyos sérülést, hogy még fél év múlva se gyógyulsz meg, vagy megfulladsz a lélegeztetőgépen, akkor talán másképp állsz a dologhoz.

2021. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!