Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit használjak vásárláshoz...

Mit használjak vásárláshoz (cipekedéshez)?

Figyelt kérdés
Egyre rosszabbak az ízületeim, nem nagyon megy a kézben cipelés és a vállam sem bír már ilyesmit sajna. Banyatank? Hátizsák? Mit ajánlanátok?
2021. szept. 13. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kézikocsit. Azt tudod húzni magaddal meg bele is látsz rendesen hogy mi van benne
2021. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A gurulós kézikocsi, avagy népies nevén banyatank megfelelő. Igaz, használhatsz mellette hátizsákot is, de ha a vállaid sem bírják, akkor nem lesz nyerő.
2021. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Banyatank az ideális!

Csak ne legyen sok feljáró.

2021. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Nekem a banyatank vált be.


Nekem különösebb gondom nincs az ízületeimmel, sem mással, de a bevásárlási szokásaim olyanok, hogy 2–4 naponta megyek vásárolni, és egy-egy vásárlásnál ilyen 20–30 kg-okat kellene a végén cipelnem – néha akár a 40 kg-ot is súrolja –, ráadásul a végén mindezt felvinni a 4. emeletre.


Kézben vinni valamit egyértelműen a legrosszabb megoldás. A vállra akasztott táska nagyobb súly vagy nagyobb térfogat esetén nem túl kényelmes. Hátizsákkal vásároltam egy ideig, ennek óriási előnye, hogy szabad a kezed, és egy jó hátizsák viszonylag kényelmes. Viszont 30 kg felett ez is kényelmetlen tud lenni, egy közepes hátizsákba – 30–40 liter – sokszor nem fér bele minden (pl. ha WC-papírt, mosóport és hasonlókat is akarsz venni), egy 60 literes hátizsák meg túl nagy. Nyáron leizzad a hátad, stb…


A banyatank egyik előnye, hogy nem kell emelned. Húzni valamit mindig könnyebb, mint emelve vinni. Könnyen le tudod állítani mondjuk egy polcsor végén, nem kell feltétlenül szlalomozni vele. Közben mindkét kezed szabad és nem kell arra figyelned, hogy mit versz le a hátizsákkal. Egy nagyobb banyatankba 60–70 liter is belefér. Amit én vettem, abban van külön hőszigetelő rész, oda be lehet tenni a fagyasztott dolgokat, illetve ha úgy jön ki a bevásárlás menete, a törékenyebb dolgokat, hogy ne kelljen a paradicsomra rápakolni az x kg-os mosóport. Vannak lépcsőjáró banyatankok is, azzal a járdákon is könnyen lehet navigálni, de nekem felhúzni a 4. emeletre sem tűnik kényelmetlenebbnek, mint hátizsákban felvinni ugyanakkora súlyt. Vannak „elegánsabb” kivitelű változatok is. Amit én vettem (jobb felbontásban nincs már róla kép), az így néz ki: [link]


Egy kézikocsin is gondolkodtam – ilyesmin: [link] –, de egyrészt azt nem húzod fel az emeletre. Nekem kicsit nagynak tűnik, egy banyatank sokkal kompaktabb megoldás.

2021. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2xsü Én is b.tankon gondolkozom. Összehajthatóson is de az nem annyira stabil. Szup.marketben nem szeretem a nagy kocsit használni csak a húzogatóst (alacsony vagyok) és az üzletben a kettőt egyszerre húzni kicsit fura de majd kitalálom😁.

2021. szept. 18. 17:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!