Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi okozza ezeket az 1 másodper...

Mi okozza ezeket az 1 másodperces áramszüneteket?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő! Lehet, hogy nincs is 1 másodperc, hanem kevesebb, de nagyon elegem van már belőle! Ha már elmegy a villany, akkor miért csak egy fél pillanatra? Miért nem 1-2 percre? Mintha direkt szórakoznának velem, hogy leálljon a számítógépem, meg a routerem (hogy még a wifi is elmenjen...), ugyanis ezeknek ennyi elég, hogy leálljanak. Persze egyből utána vissza is jön a villany. Komolyan, még az se lenne ennyire idegesítő, ha legalább 1-2 percre elmenne, viszont ez, hogy csak egy fél pillanatra megy el, és egy ilyen kis lópikula is ekkora galibát okoz, ez rohadt idegesítő már! Szerencsére nem minden nap van ilyen, de azért olykor előfordul. Az áramszolgáltató neve vagy ÉMÁSZ vagy DÉMÁSZ, nem tudom pontosan, de náluk lehet panaszt tenni ezért? Ismerem a szünetmentes tápegységet, de havi 3-4 fél másodperces áramszünet miatt nem éri meg, ugyanakkor nem szeretném, ha ez bosszantana! Leginkább azért bosszant, mert károsíthatja a berendezést, és nincs pénzem másikra.

2021. szept. 19. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
1 lámpával és 1 csavarhúzóval nézd át a biztosítékok, konnektorok bekötéseit, lehet, hogy sokkal kisebb a baj, mint gondolnád.
2021. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Szomszédoknál (jobbra, balra, alattad, fölötted) is ez van? Ha igen, akkor hívjátok az ELMŰT. Ha máshol ez nincs, akkor hívj villanyszerelőt.

Szerintem ez kontakthiba és átugrik egy szikra, ami később állandó szikrázáshoz, végül akár lakástűzhöz is vezethet.

2021. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyen van és tényleg fura és bosszantó. Azt nem tudom, h mitől van ez.
2021. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet külső eredetű is. Ezt GVA-nak hívják. Szabadvezetékes hálózatokon az egyik "védelem". Ha kialakul földzárlat akkor az automatika rövid időn belül megpróbál visszakapcsolni (jellemzően 1 másodperc környékén) ha nem sikerül akkor (beállíástól függően) megpróbálja még egyszer (esetleg kicsitt később de akkor már LVA-ról beszélünk).

Ez azért van ha ez egy ún. múló földzárlat ne legyen egy egész terület ellátatlanul. Tipikusan ilyen amikor egy fa rádől, rálóg a vezetékre és amikor belér akkor kialakul egy földzárlat, de pl. tovább dől, vagy az ág elég ("öngallyazó fa" néven szokás szolgáltatói körökben emlegetni) akkor meg is szűnik a hiba és a GVA vissza tud kapcsolni. De ugyanilyet tud csinálni amikor túl hosszú a vezeték egy oszlopközben és a szél összecsappja a vezetékeket.

A vonatkozó szabvány és jogszabály (már nem emlékszem pontosan melyikben szerepel, de ha nagyon kell utána tudsz te is nézni, a szolgáltatói üzletszabályzatban) szerint egy évben ilyenből 300 db. lehet közcélű hálózaton Magyarországon.

2021. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs rosszul emlékeztem a 300-as számra. Az a tápfeszültség letörések éves száma. A GVA/LVA KÖF kábelhálózati táplálás esetén évi 10 db. Szabadvezetéki táplálás esetén évi 70 db. "A 70-es darabszámba nem számít bele, ha 24 óra alatt az adott vonalon a sikeres GVA események száma több mint 5 darab.

A rövid idejű tápfeszültség-kimaradások száma felhasználóként a felhasználói bejelentést megelőző 90 napban nem haladhatja meg a 40 db-ot." (ELMŰ és EON üzletszabályzat alapján).

2021. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De láttunk oylat is amikor a szabadvezetékről akarják lopni az áramot és ez nem sikerül és akkor az ott kialakuló zárlat is képes elindítani egy GVA folyamatot. Vagy darus barátunk nem figyel és a darujával neki megy a vezetéknek de "gyorsan" észbe kap és mire a GVA/LVA visszakapcsol már odébb tekerte (pl. csak azért mert leng a teher ér bele a vezetékbe). Túl magasra rakott autó rakomány (pl. 4 sorban egymásra rakják körbálát és megpróbálnak átmenni a vezeték alatt, belér lekapcsol, kicsit tovább megy az auto a rakománnyal visszakpcsol és már nincs is hiba, ilyet láttam saját szemmel).
2021. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma elég szeles idő volt, valahol a környéketeken egy fa túl közel van a vezetékhez és ahogy fújt a szél összeért a vezetékkel. Aztán vagy leégett a bajt okozó ág, vagy csak "kicsit msáhova került". Ha nagyon zavar (tudom ilyenkor már mindenki legyint, hogy majd más megoldja) érdemes körbe járni a környéken, hogy látsz-e ilyen fát, és azt konkrétan utca-házszám megjelöléssel bejelenteni az áramszolgáltató felé, hogy itt és itt van egy fa túl közel a vezetékhez és nem okozhat-e ez gondot. Én már több ilyet jelentettem a környékünkön és jellemzően utána meg is jelentek megvágni a fákat. Ahol a KÖF-re lógott rá ott egy kb. 2 hónappal később vágták le,mert ilyenkor lekapcsolás kell, és azt előre be kell jelenteni, hogy X napon karbantartás miatt áramszünet lesz, és akkor végig vágták az egész környeken vagy 6-7 helyen a belógó fákat.
2021. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!