Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Úttörő bolt hol volt Budapesten?

Úttörő bolt hol volt Budapesten?

Figyelt kérdés
Emlékeim szerint külön erre szakosodott boltban lehetett megvenni az úttörő és kisdobos kellékeket, de nem emlékszem hol. Nyakkendőt, sípot, ővet, inget, kitűzőket forgalmaztak.

2021. szept. 24. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Uttoro Aruhaz volt a Rakoczi uton, az Astoriahoz kozel. Ha a Duna fele nezve allsz, akkor a bal oldalon volt. Megszunt mar vagy 30 eve. Most nem tudom, mi van a helyen, mar nem elek ott.
2021. szept. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A Kussuth Lajos utcában volt.
2021. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a Rakoczi ut a Keleti Pu.-tol az Erzsebet hidig tart. De igazad van #2, az valoban a Kossuth Lajos utca volt. (nekem tovabbra is a Rakoczi ut 🤣🤣🤣)
2021. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Csepel City-ben (Budapest, XXI. ker.) is volt erre külön bolt, de megszűnt, befalazták. Fogalmam sincs milyen utcában, csak azt tudom, hogy a régi szülőotthonhoz közel, ami ma már valami iskola, és felnőtt oktatás folyik benne, ha még arra használják.
2021. szept. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én úgy emlékszem, hogy a Fényes Elek vagy a Kis Rókus utcában is volt a Margit körúthoz nagyon közel. De ez már olyan régen volt, hogy nem vagyok benne teljesen biztos.
2021. szept. 26. 09:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A néhai Kossuth Lajos utcában, Budapest V. kerületében, az akkori Felszabadulás tér közelében.
2021. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
OFF! Hatodik meglepett. Mikor lett ez Duna utca?
2021. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Most találkoztam teljesen véletlenül a kérdéssel... :)

Az Úttörő bolt Budapesten az V. ker. József Attila utcában volt, az Október 6. utca és Guszev (ma Sas) utca között.

Az Úttörő Áruház kétségtelenül a Kossuth Lajos utcában, de az inkább gyermekáruház volt és nem úttörő szakbolt.

2023. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kellene ilyen úttörő-kisdobos relikvia? Mert néha szokott lenni a Savaria Galérián. Komplett egyenruha: vállpántos fehér felső, kék szoknya/nadrág, nyakkendő (piros-kék), öv (mindkét változat), síp zsinórral, jelvény, örsi zászlók.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen a Kossuth Lajos utcában lévő áruházban nem árultak olyan dolgokat amiknek köze lett volna az úttörő mozgalomhoz.
2023. máj. 31. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!