Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most rendeltem egy telekom...

Most rendeltem egy telekom előfizetést és majd a gls futár hozza és azt irták csak ,hogy csak az előfizető veheti át senki más. De én délután dolgozok a fiam se veheti át mennyire tartják be vagy alá kell írni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szigorúan betartják, kérik a személyit is - a korábbi visszaélések miatt. Ha megkapod reggel az email-t/sms-t a GLS-től a kézbesítés esedékességéről, hívd fel az ott megadott futár telefonszámát, beszéld meg vele, hogy a munkahelyedre vigye a csomagot, utána meg "légy hálás" neki érte... :)
2021. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak személyazonosság igazolásával lehet át venni.
2021. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem veheti át senki más. Ez nem egyszerű levél levél, a sim-kártya személyes azonosító. Fontos, hogy be tudják azonosítani, hogy melyik kártyát ki használja, ki vette át. A sim-kártya alapján lehet pl. bűnügyeket is felderíteni. Ezért szigorították a törvényt.
2021. okt. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as válaszomat kiegészítem az elektornikus hírközlési törvény ide vonatkozó részével:

"(2)6

6 Megállapította: 2016. évi CXXVIII. törvény 6. §. Hatályos: 2017. I. 1-től.

A szolgáltató az előfizető személyazonosságának igazoló ellenőrzése érdekében

az előre fizetett díjú előfizetői mobil rádiótelefon szolgáltatásra irányuló előfizetői

szerződés megkötését megelőzően, illetve a (2b) bekezdés szerinti adategyeztetés

érdekében köteles az egyéni előfizetőnek, valamint üzleti előfizető esetén a

szerződést aláíró személynek a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági

igazolványának érvényességét a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági

igazolványok nyilvántartásában ellenőrizni.

(2a)7

7 Beiktatta: 2016. évi CXXVIII. törvény 6. §. Hatályos: 2017. I. 1-től.

A (2) bekezdésben meghatározott, az előfizető személyazonosságának sikeres

ellenőrzésének hiányában az előfizetői szerződés nem köthető meg, valamint a

szolgáltató a szolgáltatás nyújtását nem kezdheti meg."

2021. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!