Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én szoktam elgondolkodni...

Csak én szoktam elgondolkodni a GYK olvasgatása és az internet böngészése közben, hogy valóbban csak olyan kevesen nem végzik el a 8 általánost?

Figyelt kérdés

Vannak okos, művelt emberek itt is, de ők nagyon a kisebbséghez tartoznak. Amikor a Gyakori Kérdéseket és egyéb internetes oldalakat olvasgatok, akkor gyakran megfordul a fejemben, hogy valóbban ilyen kevesen vannak, akik nem fejezik be a 8 általánost vagy ennyire alacsony a magyar oktatás színvonala... Sokan itt is olyan szinten vannak tudásilag, mint az amerikaiak ( https://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4 ) és ez nem dicséret. Sokszor már a falra mászom egyes kérdésektől és az arra érkező nevetségesen rossz válaszoktól, amelyek természetesen jól fel vannak pontozva, aki pedig netán tudja, azt meg jól le is pontozzák. Eleve a tudást nagyon rossz és szomorú, ha valaki csak és kizárólag az iskolából szerzi és semmi háttértudása, semmi olvasottsága nincs. Nem értem, hogy ennyire számomra alap dolgokat valaki hogy nem tanult meg az élete folyamán, mindegy hogy önállóan vagy az iskolában.


Ennyire rossz lenne a helyzet, már itt, Európában is? Ti is tapasztaltatok ilyet?



2021. okt. 4. 19:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
Most mire vered magadot kérdező , nehogy asziggyed má hogy te különb vagy itten bárkinél, ne gyere nekem azzal hogy néked mijen nagy hűde iskolád van, itten mindenki ér annyit mint te sőt többet. Amúgyis Magyar vagyok isten áldásával szóval különb vagyok minden népnél, az lehet hogy elütök néha pár szót oszt akkor mi van? Te eztet a kérdést csak azé írtad ki hogy provokájjad a gyakorisokat hogy mindenki hülye csak te vagy a professzor itten. A kocsmába mihozzánk bezzeg nem merné begyönni okoskodni fogaggyunk csak itten bírsz kötöszködni.
2021. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a kommentelők 80%-a esetében azon csodálkozom, hogy az általános iskola alsó tagozatát elvégezték. Nem értem: úgy tudom, pl. az igekötős igék helyesírása alsó tagozatos tananyag. Mi legalábbis akkor tanultuk. Az emberek zöme ezeket nem tudja helyesen leírni. Kérdem én tisztelettel, hogy kapták meg akár a kettest nyelvtanból? Képtelenség. És mégis: megvan a nyócosztály, sokaknak még az érettségi, sőt diploma is. Hogyan?
2021. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1.

Marhára ismerhetsz. XD Honnan tudod, hogy nem vagyok izmos vagy hogy mondjuk nem művelek küzdősportot? Miből feltételezted? A magyarsággal kapcsolatos nemzeti sovinizmust honnan vetted, ha nem tudod elolvasni ilyen író és olvasó "készséggel" Darwin, Nietzsche és a többi filozófus, művész és tudós művét, akik hatottak a szociáldarwinizmus és az embercsoportok, esetünkben nemzetek közötti hierarchia eszményére? Arról pedig mi a véleményed, hogy a Biblia tanúsága szerint (most nem a Héber Tanakhra gondolok, hanem a keresztény Bibliára) minden ember egyenlő Isten szemében? Azt meg honnan vetted, a vicces színészkedésed élethűbbé teszi az, ha tájszólást imitálva írsz?


#2.

Egyetértek. Meg a "kedvencem", amikor valaki soha nem ír nagybetűket, vesszőket, írásjeleket vagy éppen ékezeteket. Az utolsó csak akkor érvényes felvetés részemről, ha magyar billentyűzete van, csak lusta a telefonján kikeresni az ékezetes karaktereket. Ami még sokszor elő szokott fordulni, hogy valaki azt írja, hogy be-ki, az helyett, hogy beki vagy azt, hogy össze-vissza, összevissza helyett.


De ha a helyesírást elhanyagoljuk, akkor is rengeteg az olyan, akit én nem engedtem volna ki általánosból. Például nemrég olvastam egy olyan válaszolót, aki szerint nem létezett Jézus, csak a rómaiak találták ki... Kiégtem. Nálunk ez felsőben az első történelemórákon, de ha ott nem is, hittanon minimum anyag volt. Könyörgöm, zsidó, római, egyiptomi és (görög) őskerszetény feljegyzések is alátámasztják az egykori létezését. A többi már hit kérdése. Szintén nevetséges volt az elmúlt időből, amikor egy másik sok eszű, hogy miért létezik egyetlen igaz, amit természetesen ő képvisel.

2021. okt. 4. 21:05
 4/29 anonim ***** válasza:
44%

"A többi már hit kérdése."

Nem csak az, hanem az egész hit kérdése. Nincsen rá bizonyíték.

A többi, amit írtál, stimmel.

2021. okt. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

#4.

Flavius Josephus (zsidó történetíró, judaista pap vagyis rabbi, filozófus, polihisztor), Tacitus (római filozófus, történetíró), az egyiptomi papok és biblián kívüli ógörög őskeresztények írásai is bizonyítják, hogy Jézus egy élő, történelmi személy volt.

2021. okt. 5. 18:54
 6/29 anonim ***** válasza:

Ezt hiába próbálod huszadszorra is elsütni.

Flavius írásai részben későbbi hamisítványok, részben csak annyit írt, hogy léteznek zsidók(!), akik valami Jézust imádnak.

Na, ez még nem bizonyíték.

Amúgy jóval Jézus után élt.

A többiek meg még később éltek, és tőle vették át, vagy a Biblia elődeiből.

2021. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nincs semmiféle feljegyzés a születéséről, sem az időpontról, sem pedig konkrét településről. Tippelgetések vannak, hogy Krisztus után a 30-as években születhetett és Jeruzsálemben vagy valamelyik környező helyen. Saját maga írta és a tekercsek is megvannak. Ami fontos, hogy Josephus Flavius a zsidó nemzet egyik legnagyobb történetírója. Te nem olvastad minden bizonnyal az írásait. Konkrétan a személyéről ír, de mint embert említi. Szóval nem kizárt, hogy volt közös életperiódusuk, az meg 99,999%-osan biztos, hogy abban a korban élt, amikor ez nagy port kavart.


"בתקופה זו (ראוי לדעת בתקופת שלטונו של פילטוס) חי ישוע, האיש החכם הזה. כי הוא עשה ניסים ולימד אנשים שהיו להוטים להקשיב לאמת, וזכה ליהודים ויוונים רבים. המאמינים נותרו עם אלה שאהבו את זה עד אז, כי ביום השלישי הוא קם לתחייה והופיע ביניהם, כפי שהנביאים שנשלחו מאלוהים ניבאו זאת ועוד הרבה דברים נפלאים ממנו. וגם היום ישנה עדה של נוצרים שלקחו את שמו ממנו. "


"Ebben az időben (tudni illik Pilatus helytartósága idején) élt Jézus, ez a bölcs ember. Ugyanis csodákat művelt és tanította az embereket, akik szívesen hallgatják az igazságot, és sok zsidót és görögöt megnyert. És ámbár főembereink följelentésére Pilatus keresztre feszíttette, most is hívek maradtak hozzá azok, akik addig szerették. Mert harmadnap feltámadt és megjelent közöttük, mint ahogy Istentől küldött próféták ezt és sok más csodálatos dolgot előre megjövendöltek felőle. S még ma is megvan a keresztények felekezete, amely róla vette a nevét."


Utóbbi a magyar fordítás, előbbi héber.


De ha hamisítvány lenne (ami szinte kizárt), akkor is ott vannak még Tacitus, az egyiptomi levéltárosok és papok jegyzései, illetve a Talmud.


Itt ki van gyűjtve néhány írás még a sok közül: [link]

2021. okt. 5. 21:52
 8/29 anonim ***** válasza:

Hagyjuk.

Egy kicsit se zavarjon, hogy Jézus soha egy betűt le nem írt, hogy majdnem 30 év hiányzik az életéből, hogy más sem írt róla életében semmit, hogy egyetlen hivatalos irat nem említi, még titkos sem, hogy már 4000 éves történetek is szólnak róla, és nem jövő időben, stb. stb.

2021. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Próféták voltak a mind a Biblia, mind a Korán, mind a Tanakh szerint, tehát azt hiszem ez legitim. Ha nem vallási oldalról közelítjük meg, róla személyesen nem szólnak történetek, csak egy olyan személyről, amibe ő is beleillik. Ha a Messiás megnevezésre gondolsz, az bárkiről szólhat, ha nem vallási szemszögből nézzük, ugyanis ez egy héber eredetű szó (מָשִׁיחַ), ami felkentet, "segítőt", megtestesültet, megváltót jelent. A legtöbb judaizmus szerint egyébként nem ő volt az, keresztény szemszögből viszont illenek rá az írások. A Jézus név, ha nem is ilyen hangázsban pedig előtte is létezett, mind a zsidóknál, mind az arámiaknál (Iso), mind a görögöknél (egyébként előbbi és utóbbi a középsőből ered). Az szintén nem igaz, hogy ne szerepelne sehol. Mint említettem: egyiptomi levéltárosok írásaiban is szerepel, mint egy kisgyermek, aki a családjával Galileából menekült. Ő maga nem írt, csak tanított, de ez semmit nem támaszt alá. Lao-ce-re is egyesek azt mondják, hogy nem létezett, pedig ő aztán írt... Az Evangélium, az apokrif iratok és a holt-tengeri tekercsek az ő életéről szólnak (részben), a keresztények számára nyilván az első a leghitelesebb. Másra szerintem bőven elég az a sok példa, amit linkeltem. Tárgyi bizonyítékok is vannak (például a keresztfa részei, amelyeknek a kora felbecsülhető vagy éppen a szintén felbecsülhető korú torinói lepel), tudom, hogy egyesek valódiságát ezeknek is megkérdőjelezik, de vannak akkora bigottak is, akik Buddha létezésében sem hisznek, mert a csontjai (amikből itt, kis hazánkban is őriznek egy sztúpában) és az írásai nem elég bizonyíték. Ezek történelmi tények, amelyeket a történelemkönyvek is alátámasztanak, kár tagadni, mert igazából sehova sem vezet.
2021. okt. 5. 22:42
 10/29 anonim ***** válasza:

"torinói lepel"

Ez egyértelműen vagy 500 évvel később készült. Arról már nem is beszélve, hogy a rajta levő kép semmilyen módon nem lehet lenyomat (próbálj csak hasonlót készíteni, rögtön rájössz).

A többi, amit írtál, részben nem számít, jelentéktelen - részben pedig nem stimmel.


"Lao-ce-re is egyesek azt mondják"

Senkit nem érdekel, mit mondanak egyesek. A tudósok - EGYÜTT - mit mondanak?

Jézusról semmi pozitív bizonyíték nem létezik.

2021. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!