Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális dolog egy életen át...

Normális dolog egy életen át hajléktalanként élni?

Figyelt kérdés
Egy hajléktalanos témájú videó alatt olvastam két ember csevegését az egyik állítólag mindig is hajléktalan volt magyarországról ment ki most francia riviérán sátorban lakik onnan telefonozik állítólag.Aztán ott egy fickóval írogatnak aki szint úgy valami életművésznek tartja magát emez fickó írja neki,hogy tök jó kint hajléktalannak lenni kap elég segélyt meg most jó helyen sátorozik meg,hogy beutazta egész európát ingyen mert ugye hajléktalan.És azt volt durva olvasni,hogy ő hajléktalannak született most 47 éves és jó így neki jó pár országban próbált már szerencsét dolgozni is próbált csak jött a covid vírus dolog.Oké a pillanatnak él 47 éves de vajon mi lesz vele öregebb korára mikor egészségromlása is lesz meg ilyesmi.Szóval nekem fura a videó alatt ez az egész csevej ahogy elképzelem,hogy a csávó egy sátorból irkál mint hajléktalan,meg hogy ő elfogadta,hogy mindig is hajléktalan lesz értem én,hogy mindig is utazni szerettet volna de csak azért megy bárhova is,hogy hajléktalan legyen?

2021. okt. 9. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2021. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted igen?
2021. okt. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem,de azt írja a fickó utazgat a világban dolgozott már pár országban de mindenhol hajléktalan volt. És állami gondozott egyébként azért lett hajléktalan mert állami gondozottaknak nincs esélye csak ez az élet.
2021. okt. 9. 02:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miféle kérdés?! Hogy kehetne normális?

A normális az emberhez méltó, civilizált életforma.

A hajléktalan nemcsak önmagára veszélyes, hanem a környezetére, mások egészségére is.

2021. okt. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem normális dolog.
2021. okt. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért van különbség a kérdésben leírt hajléktalan, és a nálunk látott, alkoholmámoros hajléktalanok között. Kevés ember tudja ezt az életformát úgy művelni, mint amit leírtál, de lehet akár normális is. Lehet, hogy sokkal boldogabb és teljesebb életet él, mint mi. A modern, civilizált, húúú de fejlett, húúú de okos ember.

Ha jobban elmélyedünk a témában, valójában meg kell fordítani a kérdést. Eredetileg az ember a természet része volt. Önként emelte ki magát a természetből, önként távolodott el tőle, önként épített saját világot a meglévőre. Elképzelhetőnek tartom, hogy azoknak van igazuk, akik még mindig törzsekben élnek. Ilyen emberből persze már nagyon kevés van. No de melyik a normálisabb? Az általad leírt hajléktalan, aki tele van idővel, beutazta a világot, feltételezem kukázott magának friss ételt, hisz az emberek sokszor pazarolják az ételt (itthon is...), vagy a modern ember, aki életének jelentős részét tanulással és munkával tölti, csak azért, hogy egyszer, talán legyen saját otthona? Ha holnap meghal, mi értelme volt annak a rengeteg befektetett időnek, energiának amit tanulásra és munkára áldozott? Mi értelme a jövőbe meredve hajtani, mintha az egész élet egy rohadt verseny lenne?

A hajléktalannak lehet, hogy nincs olyan kényelmes élete, mint nekünk, modern embereknek. Viszont nekünk van életünk? Mikor a szülő reggel leadja a gyereket az oviba/suliba, délután hazahozza aztán ha szerencsés és egy műszakba jár dolgozni, nem kell sűrűn túlóráznia, akkor még tölthet is pár órát a saját gyerekével... Ugyanez igaz a párkapcsolatra, házasságra is. Ez lenne a normális? Bérbe adni a lelkünk, az egész életünk? A kényelemért? Ezért a sok, felesleges cuccért, amire valójában semmi szükségünk?

Bizony, lehet, hogy a hajléktalannak van igaza. Nincs semmije, még is mindene megvan. Nekünk látszólag megvan mindenünk, sokunknak még sincs semmije. Elég megnézni itt a kérdéseket, mennyi boldogtalan ember van. Mennyit problémázunk minden kisebb-nagyobb dolgon.Közben meg az általad leírt hajléktalan boldogan éli a szabad életét.

Leírom még egyszer a végére, hogy nem a saját vizeletében fetrengő, részeg, agresszív hajléktalanról beszéltem. Nehogy valaki félreértse. 😅 Elkalandoztam kissé. Talán nincs is értelme az agymenésemnek. 🤨

2021. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem normális, de én is készülök rá. Nekem is az a bajom hogy utálok dolgozni. Egyszerűen gyűlölöm a munkát, vagy hogy valahová felelősségteljesen be kelljen járni. Már a sulit is utáltam, ezért nem is lett szakmám. Most már majdnem 40 éves vagyok, ész szüleim tartanak el. Többször kidobtak innen, így tudom jól milyen a hajléktalan élet. Mégis számomra egyszerűbben tűnik, mint a normális. Hogy mi lesz egy hajléktalannal aki kiöregszik? Hát meghal. Valószínű évtizedekkel előbb mint amúgy. Na de minek is sokáig benne maradni egy olyan életben, ami végső soron állandó szenvedéssel jár?
2021. okt. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6/


Egyáltalán nem agymenés hanem elgondolkodtató.Én sokat agyalok a jövőmön mert nem tudom mi lesz mellé még depressziós is vagyok de szintén úgy látom tanulunk,dolgozunk a kis szaros pénzünkért hajtunk és kidobjuk az összes időnket a kukába mert van aki szerint az élet értelme a munka és az elért dolgok de szerintem a munka csak egy szükséges rossz a társadalomban,nem azért mondom ezt mert senki dologtalan szar lennék de én meg még sokan így látják csak muszáj csinálni mert így kap az ember pénzt,hogy talán ne haljon éhen vagy a sok felesleges szart a tárgyakat ilyesmiket meg tudják vásárolgatni,hogy aztán meg eldobják.De sajnos mai egészségtelen világban gondolni kell valamiféle tartalékra is mert a rendszer simán eldobja az embert és leszarja viszont egy hajléktalan akiről írok oké csinálhatja egy életen át ezt az életmódot de egy idő múlva öregszik nehézségei lesznek szerintem akkor az utca inkább hátrány lesz mint előny ha beteg lesz mint hajléktalan valószínű nem kap olyan jogokat igaz külföldön biztos van ahol barátságosabb minden de sok helyen fizetni kell az orvosi ellátásért oké kap segélyt ha xy helyen jó darabig van de szerintem most oké,hogy 47 éves de mi lesz 60 vagy 70 evésesen vele az utcán.írt nekem meg is sértődött rám a fickó pedig nem sérteni akartam csupán elgondolkodtatni a dolgokról írta,hogy hány országba bejárta hol milyen az étel az élet meg ilyesmi aztán írta,hogy megsértődött rám én meg elmagyaráztam neki,hogy én nem előítéleteskedtem ő értette félre amit írtam,de szerintem idősebb korban akkor sem egy életbiztosítás a hajléktalan életmód.

Amúgy kicsit még visszatérve a munka/tanulás dologra sokszor irígylem az embereket mikor látom xy diplomája van meg milyen jó neki de valószínű ez hülyeség nem másokat kéne néznem nem vagyok buta ember de nincs diplomám sose szerettem tanulni viszont ami érdekelt azt magamtól megtanultam bár mivel félek ezért nem sokra megyek azokkal a dolgokkal.Van nem egy olyan ember is aki pl egy életen át imád tanulni meg csinál egy csomó iskolát vagy tanfolyamot vagy diplomát és sosem elég de van aki meg dolgozni imád de valahogy nekem egyik sem fekszik igazán nem vagyok buta ember de sokszor annak érzem magam mert nem tudom mi lesz a jövőmmel mit fogok csinálni,viszont ha valamit csinálok abban precíz vagyok szart nem adok ki a kezeim közül.

2021. okt. 10. 00:10
 9/10 A kérdező kommentje:

7/


Az állandó szenvedést úgy érted mint hajléktalan vagy az átlag életre gondolsz,hogy a földi élet egy szenvedés?Én se nagyon rajongok az életért mert nem vagyok boldog noha hajléktalan sem vagyok de nem találom az utamat lehet boldog lennék ha az élet olyan lenne mint a filmekbe.Egy ideig úgy éreztem barátnő kéne mert akkor boldog lennék vagy még sosem jártam külföldön és ha mehetnék boldog lennék de egyre jobban kezdem úgy érezni ez csak kifogás a fájdalom bennem van és bárhova megyek azt viszem magammal,mint egy szerelmi bánat pl ha most a hawai tengerparton lennék ami tetszik elsőnek biztos jó lenne de aztán a bennem lévő fájdalom boldogtalanság ott is utat törne magának.Szóval valószínű magammal kéne valamit kezdeni de én is utálom a monotonitást mert szerintem a munka is egy monotonitás hiába van,hogy van benne változó de a nap mindig ugyan úgy van elcseszve és nem te határozod meg mikor mennyi időd legyen és mit csinálhatsz hanem elmész dolgozni,dolgozol este haza mész aztán mindennap kezdődik minden elölről.Ha a hajléktalan életmódot akarod választani akkor jó bátor ember vagy mert mersz kilógni mered magad vállalni és nem akarsz egy lenni a társadalomból,én ezt nem merném megtenni.De kívánom neked bármit is akarsz elérni érd el és ne szenvedés legyen az életed.

2021. okt. 10. 00:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Imádom Cooper indiános könyveit. Mikor először olvastam őket, elgondolkodtam rajta, vajon milyen lenne erdőben élni? Nem lenne emberibb élet? Vadászni, halászni, gyűjtögetni. Jó, tudom ez megvalósíthatatlan, meg ma már nem így működik... 😅

Nem arra gondolok, hogy ne dolgozzunk, vagy büdös lenne nekem a munka. Szimplán emberibb életnek tartom, mikor közvetlenül a munkám gyümölcse az étel. Nem pedig a pénz, amit majd beváltok ételre, amiről nem tudom ki termelte, hogy nevelte, hogy tartotta, mit rakott bele stb... Az meg elgondolkodtató, hogy vajon mik azok a tárgyak, eszközök körülöttünk, amire valóban szükségünk van? S mik azok, mik csak a kényelmünk szolgálják?

Mindegy is, kár ezeken agyalni, mert valós megoldás nemigen található. Legalábbis ebben az országban nagyon nehezen lenne található.

2021. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!