Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi annak az oka, hogy ha...

Mi annak az oka, hogy ha elindulunk valahova otthonról, akkor úgy érezzük, hogy ahova megyünk, oda lassabban érünk oda, de a hazafelé utat viszont gyorsabbnak érezzük annak ellenére, hogy ugyanazon az úton megyünk oda-vissza?

Figyelt kérdés
Így tudtam megfogalmazni a kérdést sajnos.

2021. okt. 20. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Visszafelé már ismered az utat, tudod, mire számíthatsz.
2021. okt. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én is így gondolom, ahogy az első írta. Valószínűleg odafelé az agyad sok új dolgot lát, amit "elemeznie" kell. Visszafelé már emlékszik, hogy mit látott (az agyad a történések 75%-át a szemnek köszönhetően érzékeli.)
2021. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt véletlenül kihagytam, hogy annak ellenére, hogy ismerjük az utat?
2021. okt. 20. 14:01
 4/6 anonim válasza:
100%
Ez egy jó kérdés, bocsi, de nem tudom. Talán azzal lehet összefüggésben, hogy mikor valahová mész akkor van egy célod, mikor hazafelé tartasz azt a célt már megvalósítottad, ezzel kifolyólag lehet valami, de tényleg nem tudom. Most már én is kíváncsi vagyok a helyes válaszra. :)
2021. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

A közmondás szerint: "Mindenütt jó, de legjobb otthon."

Egyébként fogadjátok el igazságnak amit most írok: nem egy, hanem több paraszt embertől hallottam, hogy a lovak is reggel lassabban mennek a mezőre, mint amikor mennek haza. Várja őket az otthon (az istálló).

2021. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

(2-es, 4-es vagyok) Jobban belegondolva sok mindentől függ. Attól is függhet, hogy mi az úticél, szívesen mész oda vagy sem. Vegyük például, hogy el szeretnél menni egy szülinapi partira (csak egy példa) amit már nagyon vársz. Odafelé az utat sokkal gyorsabbnak érzed. És akkor tegyük fel, hogy menned kell, bár még te nagyon szívesen maradnál. Hazafelé az út így sokkal lassabbnak tűnik. Szóval szerintem ez az oda-vissza, lassú, gyors dolog felcserélhető. Esetleg van, hogy ugyanannyinak érzed az oda-vissza vezető utat. Mikor egyik helyhez sem köt nagyobb vagy kisebb "örömvágy" (van ilyen szó? :'D).

Ez csak egy feltevés, az én gondolkodásom. Talán ezt akár még kutatni is lehetne :D

Ha következőnek mész valahová figyeld meg ezeket.

2021. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!