Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezért ő büntethető?

Ezért ő büntethető?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 10.-es vagyok, van egy toxic barátság szerűségem, ami mostanában egyre rosszabb. A lány az osztálytársam, és valamelyik nap lazán kijelentette, hogy mondjuk én meg is halhatnék (szóba került egy rossz kimenetele az adott szituációnak, amúgy semmi komoly és ő erre megszólalt, hogy ,,Amúgy *az én nevem* meg is halhatna". Ezért őt vagy a szüleit beperelhetném/feljelenthetném? A kérdés csak elméleti, valójában nem hinném hogy erre vetemednék. Azért gondolkodtatott el, mert lehet hogy én (szerencsére) nem vagyok olyan mentális állapotban, de ha egy olyan embernek mondtak volna ilyet, aki már évek óta súlyos suicid gondolatokkal küzd, és komolyan veszi amit ez az osztálytársam mond, akkor annak komoly következményei is lehettek volna. Tehát a kérdésem továbbra is az, hogy törvénybe ütközik az efféle kijelentés, vagy ilyen megfogalmazásban nem? A hasznos válaszokat előre is köszönöm!

2021. nov. 3. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
K.A.M.U
2021. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

A te neved "meg is halhatna", találsz ebben fenyegetést?

Ez csupán annyit jelent, hogy nem hiányoznál neki, ezt kijelentve viszont nem fenyegette életedet.

2021. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!