Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Termékvisszaküldés 2 nap után...

Termékvisszaküldés 2 nap után lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rendeltem a neten egy 15.000 forintos okosórát. Azonban sem a lépésszámlálója nem működik, sem a hívásokat, sem az sms-eket nem jelzi ki. Igazából nem működik megfelelően.


Szerentém visszaküldeni és visszakapni a pénzt, viszont nem teljesen tudom, hogy mennyi időn belül kell netes vásárlásoknál visszavenni a terméket és visszatéríteni a vételárat.


Köszönöm a segítséget.


2021. nov. 4. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
14 napos az elállási idő online rendelésnél. Ez a jogszabályi minimum, egyes boltok ettől hosszabb időt is megadnak. A pénzedet a beérkezett elállási nyilatkozatot és visszaküldött terméket követő 14 napon belül utalják vissza.
2021. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első amit ír, az helytálló, de nem erre az esetre vonatkozik.

Itt hibás teljesítésről van szó.

10 000–100 000 forint között egy év garancia jár. Ezt a jogodat érvényesítsd. Elvárás, meg a te érdeked is, hogy ne késlekedj, de garanciális időn belül bármikor reklamálhatsz.


Ha az óra csak nem a te elvárásaid szerint működik, de nem hibás, akkor pedig azt vedd figyelembe, amit az első írt.

Átvételtől ketyeg a 14 nap, nem a vásárlástól. És attól a naptól, hogy jelezted, mégsem kell, 14 napon belül kell visszaküldened. Ennek a költsége viszont a tiéd.

2021. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ma reggel írtam nekik mailt, de egyelőre nem érkezett válasz.
2021. nov. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!