Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne önfenntartóbb,...

Hogyan lehetne önfenntartóbb, szabadabb életet élni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arra lennék kíváncsi, hogy ti mivel próbálkoznátok, ha szeretnétek kilépni a fogyasztói társadalom túlzó mókuskerekéből? Úgy látom, hogy sok felesleges dologra költök, cserébe sokat dolgozom, túlhajszolt vagyok. Nem jó, nem is tartható út. Sokkal kevesebb pénzből kijöhetnék, cserébe viszont kevésbé megterhelő, kevesebb stresszel járó munkát szeretnék, ami lehetőleg még hasznos is a természetre/társadalomra nézve. Örülnék, ha kisebb lenne a "lábnyomom" a világban, az egyszerűbb/nyugodtabb élet a mostani felfogásom szerint nagyobb kincs számomra, mint a pénz/felhalmozás. Sajnos úgy érzem, nagyon kevés lehetőségem van. Vidéki kisvárosban élek, ahol az a legnagyobb presztízs, ha villogsz.

2021. nov. 7. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, láttam már párszor ezt a videót, tanulságos. Sajnos nekem a havi 20-30 ezer forint, amiből ő boldogul, meglehetősen kevéske a jelenlegi helyzetemben. Elvonulni nem szeretnék, inkább okosabban felhasználni a forrásaimat és kevésbé stresszesen/anyagiasan élni.
2021. nov. 7. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
költözz ki egy trópusi szigetre
2021. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Addig takarózz, ameddig a takaród ér. Gondold át, hogy fontos-e mindaz, amire most költesz, vagyis ami miatt feltetted a kérdést.
2021. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó ez a videó!
2021. nov. 11. 21:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :) Még én sem tudtam betelni vele. Olyan jó álmodozni.
2021. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!