Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít az a...

Titeket nem idegesít az a mondás, hogy hinni a templomban kell?

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Nem, pontosan leírja, hol hihetsz, máshol ne.
2021. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem, hogy a 'valamiben/valamit hinni' mint cselekvés miért kötődik a valláshoz feltétlenül. Másrészt egy vallásos ember miért ne hihetne a templomon kívül? :D
2021. nov. 12. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy leginkább arra vonatkozhat, hogy a valláson (nem kimondottan a templomot kell érteni) kívül az élet többi területen nem a hitre kell támaszkodni, hanem tenni kell a célokért.

Leginkább olyan helyzetekben lehet hallani, amikor kétséges helyzetben azt mondod, hogy "azt hittem". Ilyenkor szokták mondani, hogy hinni a templomban kell, azaz utána kell járni némely dolognak az életben.

2021. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor másképp: sokszor tesznek fel vallással kapcsolatos kérdéseket.

Létezett-e Jézus, mivel bizonyítod, tagadod létezését és így tovább.

Ezekre nincs egyértelmű válasz: a hívő sem tud ilyet, sem pro sem kontra, a dolog egyértelmű: hit kérdése, ha hiszed igaz, ha nem, akkor nem.

Meg akár igaz, akár nem általában nem befolyásol semmit, súlytalan.

2021. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!