Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én Igénybe tudom venni az...

Nosound kérdése:

Én Igénybe tudom venni az SZJA Visszatérítést?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem a Párom kapja a Családi pótlékot én dolgozom mind a ketten jogosultak vagyunk az adó visszatérítésre vagy csak az egyikünk?Ezt elmagyarázná valaki nekem részletesebben.Előre is köszönöm.

2021. nov. 21. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen

A párod a házastársad / vagy igazolható módon az élettársad is akkor te is jogosult vagy rá úgy is, hogy a párod kapja a csp.-t.

Mivel a te gyereked is, és te is kvázi jogosult lehetnél a csp-re (csak egy dolog hogy párod veszi igénybe ebből a szempontból a jogosultság a lényeg).

FOntos ugye bár hogy gyerek, párod, te is egy lakcímen lakjatok

Ahhoz hogy te érvényesíteni tudd és mihamarabb megkapd, hogy ne majd a jövő évi bevallásba kelljen csak érvényesítened (aminek a kiutalási ideje március vége), töltsd ki magadra a VISSZADO nevezetű nyomtatványt (letölthető a NAV oldaláról és kitölthető papíron nyomtatva kézzel vagy gépelve ÁNYK programon, vagy benyujtható ONYA-n keresztül ügyfélkapun is), hogy tudják a kiutalási adatokat rólad és küldjék automatikusan majd

2021. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm szépen.
2021. nov. 21. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!