Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit szólna egy pénzmentes...

Ki mit szólna egy pénzmentes világhoz?

Figyelt kérdés

2021. nov. 26. 11:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Mi alapján érne bármit bármit is és lehetne viszonyítani egymáshoz? Ha nem pénz lenne (vagy nem konkrétan pénz lenne), akkor bármilyen más egyezményes dolog, és akkor aszerint lenne különbség. Lásd régen a só volt fizetőeszköz, és akinek sok volt az volt gazdag. Vagy pl. a Fallout poszt-apokaliptikus világában a kólásüveg kupakja, mivel az fix mennyiségű és nem reprodukálható egyedi tárgy volt. Egy kupakkal nem tudsz mit kezdeni, mégis fel lehet ruházni értékkel és kereskedni az alapján. Hiszen ugyanezen az elven egy darab pénzérme vagy bankjegy is csak valami fém vagy papír/szövetdarab.
2021. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy sokszor probaltak mar, sosem valt be. Altalanos ertekmero nelkul ugyanugy nem mukodik semmilyen modern, a munkamegosztason alapulo tarsadalom, mint altalanosan elfogadott mertekegysegek nelkul.
2021. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1/


Mondjuk mindenki megelégedne mindennel,nem lenne kapzsiság meg,hogy ha yx nak több van nekem még több kell meg ilyenek.

2021. nov. 26. 12:04
 4/28 A kérdező kommentje:

2/


Igen mert szarul lett megteremtve az emberiség.

2021. nov. 26. 12:05
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
A kommunizmus nem működőképes forma. Az emberek nem egyenlőek, sosem voltak és nem is lesznek, akármennyire idealizált dolog. Nincsenek azonos életkörülmények, erre te azt mondod, hogy aki nyomorba születik az elégedjen meg vele, és ne vágyjon többre-jobbra.
2021. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Hogy a cserekereskedelem a mai világban már nem megoldható. Túl nagy a kínálat, s túl eltérőek az emberi igények.
2021. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, figyu, pénz nélkül már nem lehet megoldani a kereskedelmet.


Pázezer évvel ezelőtt még működött az, hogy 20 tojásért adtál egy edényt, mert mindkettő alapvető dolog volt. Vagy ha a tojások tulajdonosának nem edény kellett, hanem valami hús, akkor elcserélted egy nyúlra, s azt a tojásokra.

Most viszont az igények nagyon specifikusak, ráadáaul több ember él, s felgyorsultabb a világ.

Ha te mag akarod venni a használt telefonom, de nincs semmi olyanod, ami nekem pont kellene, és nem tudod direktbe megoldani a cserekereskedelmet, elkéstél. Míg cserélgetsz másokkal, olyanra, ami nekem kell, én már rég eladtam valaki másnak.


Pénz vagy egyenlőtlenség nélkül senkinek se lenne oka a fejlődésre.

Nem lenne értelme tanulni, ha a proli analfabéta is pont úgy élne, mint a diplomás mérnök.

2021. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Én is azt mondom hogy hülyeség lenne. Megnehezítene mindent.
2021. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
Bitcoinra gondolsz? Az is pénz valamilyen szinten.
2021. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
nekem most sincs, szóval... :D
2021. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!