Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy kérdés provokat...

Mitől lesz egy kérdés provokatív míg egy másik nem?

Figyelt kérdés

Párszor már találkoztam azzal, hogy valaki beírta egy kérdés alá, hogy az provokatív és törölni kell majd nem sokkal később el is tűnt a kérdés. A kérdésben magában azonban nem volt semmi provokatívabb mint sok más kérdésben.


Vagy akkor most ennyi kell ahhoz, hogy provokatív legyen a kérdés, hogy beírom alá, hogy az majd jelentem?



2021. nov. 28. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem elég beírni és jelenteni, viszont ha törölték akkor a moderátor is annak találta (ez már legalább 2 ember megítélése).
2021. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van olyan kérdés ahol egy adott közösséget okolnak például valamiért. (nem szeretném leírni a pontos kérdést mert az a téma elterelhetné a kérdést)

Itt például a közösséget gyűlölők és a közösség tagjai között provokálhat vitát a kérdéssel. Ha bejelentem sem fogják törölni. Az ilyen kérdés miért nem provokáció?

2021. nov. 28. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
A "Petőfi hazaáruló volt-e?" kérdés pl provokatív. Semmi értelme és felesleges trollkodás.
2021. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De találkoztam valami olyasmivel is hogy Jézusból lett-e Hitler (volt valami humoros kép és abból indult ki a kérdés mint kiderült még a törlés előtt). Ez mitől provokatívabb mint a többi?


Én eltudom képzelni hogy vannak akik ebben tényleg hisznek is.

2021. nov. 28. 11:09
 5/10 A kérdező kommentje:

3.

Lehetnek olyan információ egy -egy válaszolónak amik ezt megerősítenék vagy cáfolnák. A halála tudtommal elég rejtélyes. Az információ gyűjtéshez kérdéseket kell feltenni.

2021. nov. 28. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Jézus sokaknak fontos. Nekem nem, tehát felőlem hitlermussolinisorostrámforbán is lehetett belőle, az se érdekel. De sokan vannak, akik másképp gondolkodnak.
2021. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6.

Ez nézet eltérés. Nem egy kérdés alatt vitatkoztak 100+ válaszon keresztül is valamiről de mégse törlik a kérdés. Mégse ítélik provokatívnak.

2021. nov. 28. 11:14
 8/10 A kérdező kommentje:

6.

A 2. felvázolt helyzet is a Jézusoshoz hasonló.

2021. nov. 28. 11:27
 9/10 A kérdező kommentje:

Most futottam bele egy olyan kérdésbe ami arra vonatkozott hogy miért mondják az emberek azt hogy a google a barátod.

Na ez miért volt provokatív? (feltételezem a törlés okát mert mást nagyon nem láttam rá)

2021. dec. 2. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor egy kérdés láthatóan olyan témát feszeget, ami sokaknak tyúkszeme, az tekinthető provokációnak. Különösen akkor, ha ész-érvekkel nem lehet egyik oldal igazát sem bizonyítani. Tipikusan ilyenek a van Isten - nincs Isten témák, vagy a jobboldal vs. baloldal (ki lop többet, ki hazudik többet) kérdések, a szinglik vs párban élők közti feszültségek felkorbácsolása.


És a legtöbb olyan kérdés is provokatív, ami egy állítást tartalmaz úgy, mintha az köztudottan igaz lenne. Pl. "miért hisztis minden nő?"


De néha nehéz első ránézésre megállapítani, melyik kérdés szándékosan provokatív, melyik csak simán buta, vagy tapintatlan.

2022. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!