Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ingatlan adás-vételt követően...

Ingatlan adás-vételt követően mennyi idő alatt lehet lekérni a tulajdoni lapot?

Figyelt kérdés

Október 11-én megtörtént az utalás. De azóta is én fizetem az eladott ház rezsijét. Miért?

A válasz a tulajtól az, hogy még nem érkezett meg a tulajdoni lap, meg majd az ügyvéd.... Mit tehetek?



2021. dec. 1. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha részletfizetés vagy halasztott fizetés történt és a teljes vételár kifizetéséhez kötött a tulajdonjog szerzése, akkor valószínűleg letéti szerződés lett kötve a bejegyzési engedély felszabadításához. Annak a szerződésnek a részleteiben van az is, milyen feltételekkel szabadul fel a letét és mikor kerül benyújtásra a földhivatalhoz (az ügyvéd az utalásokról történt visszaigazolásokat követő X napon belül nyújtja be). Majd pedig erre számolsz pár hetet, míg a földhivatali rendszereken is átmegy a bejegyzés és a tulajdoni lapra kerül az új tulaj.


Az viszont már a szerződés feltételein múlik, hogy mikor van a birtokba adás napja és az mivel jár. Jellemzően attól a naptól kezdve a vevő visel mindent, és nem az számít hogy mikor jegyzi be a földhivatal őt.

2021. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!