Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Stihl gépek üzemanyag keverésé...

Stihl gépek üzemanyag keveréséhez szeretnék segítséget kérni!?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényegében az lenne hogy ki milyen keverési aránnyal használja a gépét, mivel nekem a szaküzlet 1:40-es,fullszintetikus olajjal bekevert üzemanyagot ajánlott, persze kérdeztem hogy miért és azt a választ kaptam hogy a nálunk kapható üzemanyagnak, a normál 95-ös benzinnek magas az etanol tartalma. Egyébként már használtam gépet 1:40 es keverékkel, fs 460-at kíváncsiságból levettem a kipufogót és nem volt egyáltalán sok a koksz 3 év használat után, ettől függetlenül mai napig gondmentesen megy, mivele itt a tél vásároltam egy ms 500i típusú láncfűrészt, de ezt a bio benzintől kezdve a 100-as prémiumig bezárólag lehet használni. Ugyanúgy ennél is az 1:40 keverési arányt javasolták.


Miért ajánlotta ezt a keverést a kereskedés? Remélem nem teszem tönkre!



2021. dec. 8. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a HIVATALOS KERESKEDŐ szájából nem hiszed el, akkor miért hiszel itt, a fos Gyakorin a Kati néninek, meg a BencHe2002 felhasználóknak, ha mind a ketten azt írnák, hogy olaj + WD40 + sertésvizelet + Shell V-Power benya kell bele?
2021. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Igaza van az egyesnek, ha nekik nem hiszel nekem miért hinnél.

Én 1:50-es keverékkel járatom az itthoni gépeket. Kezdetben 1:40-es keverékkel ment pl a Husqvarna láncfűrészem és látni is lehetett a kipufogón, hogy köpködi az olajat. Szintetikus volt benne.

A fűkasza, lombfúvó nem érzékeny erre, ott nem talasztaltam ezt csak a láncfűrésznél. Na én ezért használok 1:50-es keveréket bevált szintetikus kenőanyaggal keverve.

Egyébként az 1:40-es arányt a 70-80-as évek erőforrásainak a leírásába láthattad. Azóta jobb lett a megmunkálás, jobb lett a hónolás ami jobb olajmegtartást eredményezett. Látom nem gagyi géped van neked sem. Kínai gépekre nem érvényes a fejlődés, ott egyre csak rosszabb amit gyártanak azért írnak bele ennyire sok olajat ami rövid távon ki is nyírja a gépet a kokszosodás miatt.

E10 benzintől nem tudom miért kell félni, rengeteg helyen használtam mióta megjelent itthon az alapüzemanyagban 10% térfogatarányban az etil alkohol. Kiválóan tisztán ég, könnyen párolog --> homogén lesz a keverékképzés. Semmi baja nem lett azóta sem se autónak, sem karburátoros gépnek legyen az robogó, quad, kertigép. Amit nem használsz télen abból járasd ki, nálam ez a fűkasza, a többiben meg hajrá. Kannában nyugodtan elvan ez is félévet. Persze ha placebo kell akkor mehet a maxxpowweerSMART is bele csak minek. 🙂

2021. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy ez neki lehet biznisz, nem vagyok szerelő tehát nem látok annyira bele a háttérbe.
2021. dec. 8. 21:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Elvileg ha több az olaj akkor akkor nehezebben ég=teljesítménycsökkenés,előnye pedig a jobb kenés hosszabb motor élettartam??? Ez hogy van????
2021. dec. 8. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Önmagukban helyesek azok az állítások amiket leírsz, az olajos benzin rosszabbul ég mint csak a benzin és rosszabbul ken, mint csak az olaj.

Sok tényező játszik közre az élettartamban.

Ez így van, ha több olajat kap akkor jobb lesz a kenése bizonyos mértékig, de pl az olaj égése közben, vagy pedig az olaj által lerontott égésminőségű keverék égésekor korom kerül a kipufogó nyíláshoz, a gyűrűk alá. Előbbi ha felhalmozódik tudja törni a gyűrűt. Ha pedig a dugattyúgyűrű fészke kap belőle sokat akkor a gyűrű mozgása, hengerfal követése lesz korlátozottabb majd meg is szorulhat.


Egyébként a 14. oldalon a gyártó is azt mondja, hogy 1:50-es keverékkel használd.

[link]

2021. dec. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!