Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Garancia érvényesítésénél...

Garancia érvényesítésénél megszabhatják, hogy a szerviz nem nyúl hat túl az egy éven?

Figyelt kérdés

Vettem egy gázkazánt, direkt olyat amire 5 év garancia van. Ahhoz hogy a garancia megmaradjon évente kell szervizeltetni, de azt mondják, hogy nem nyúlhat túl a szerviz a 365 napon.

Az egyik évben dec 18 helyett Január 7-én jöttek szervizelni tehát kicsit túl csúszott az előző éves szervizhez képest. Egyébként az eredeti beüzemelés dec 27-én volt, szóval ha ezt a dátumot nézzük akkor még kevesebb a túlcsúszás. Ezzel hivatkozhatnak arra hogy nem érvényes a garancia? Most elromlott és jönnek holnap javítani, természetesen granciális javításként vetettem fel a hibát. Egyébként 2016 dec 27-én üzemelték be, szóval pont benne vagyok az 5 évben viszont a kazánt novemberben vettem, de úgy tudom a beüzemeléstől számít a garancia.


Tehetnek egyáltalán ilyen kikötést? hogy oldható meg az, hogy pont azon a napon szervizeljék minden évben, ha meg korábban szervizeltetem akkor az nekem + kiadás mert ha 5 éven keresztül mindig egy két hónappal korábban csináltatom a szervizt akkor az kb + egy éves szervizköltség.



2021. dec. 15. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, abban biztos vagyok (mérget veszek rá), hogy a bejelentés (munka megrendelésének dátuma) a fontos, nem az, ténylegesen mikor jár le az egy év. Ha december 27 az egy év, 26-én bejelented, de augusztus 17-re vállalják, az a szerviz baja nem a tiéd.

A meghibásodás miatti javítás ebbe a ciklusba nem játszik bele, azt hiszem.

2021. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

csak az a baj, hogy a bejelentés általában telefonon történik és azt nem tudom igazolni, továbbá itt az is később volt talán már januárban. Pont ez a gondom, hogy ki tud minden ilyet észben tartani, ez nem életszerű. Mint ahogy azt sem hogy néhány esetben a cég kikötötte az eredeti csomagolás megtartását a garancia érvényesítéséhez, de szerencsére ezt az idei törvénymódosításba beletették hogy ilyet nem köthet ki. Dobtam is ki a dobozt egyből amit már egy éve tartogatok és még 4 évig kellene őriznem. (másik termék)

Egyébként közben ma kint voltak és a 82 ezres panelt kicserélték garanciában. Elkérte és megnézte az éves szerviz leveleket, de nem kötekedett szóval rendben volt minden.

2021. dec. 16. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!