Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz-e, hogy az emberiség már...

Igaz-e, hogy az emberiség már régen elérte a túltermelés állapotát (alapvető szükségleti cikkek szempontjából), csak az elosztás rossz?

Figyelt kérdés
Nemrég Csányi Vilmos neves tudós beszélt arról egy interjúban, hogy a munkát (legalábbis a modern világban) már régen nem azért kell végezni a társadalmakban, hogy termelést produkáljanak, hanem az embereket kell elfoglalni, hogy unalmukban ne randalírozzanak. Hogy mikor következett be ez az általa vélt átlépés, azt nem világította meg, de mintha korábban azt olvastam volna egy könyvben, hogy az 1950-es/1960-as évektől megjelenő ipari túltermelés, ill. a ún. fogyasztói társadalom megjelenéséhez lenne köthető ez. Igaz-e az állítás, vagy csak ez is egy népszerű összeesküvés-elmélet?

2021. dec. 15. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

"hogy unalmukban ne randalírozzanak"


Ez marhaság. Ennek akkor lenne értelme ha a termelőeszközök az emberek tulajdonában lennének, bár akkor sem, ugyanis az elvégzett munkát meg kell fizetni.


Olyan pedig nincs hogy csak egyes emberek dolgoznak és a naplopók is ugyanúgy megkapják a kaját vagy a plazmatévét! Ilyen nincs!

Az ember mindig többre vágyik. Azt meg kell termelni, az ellenértékét meg kell keresni...

2021. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudom mire gondolsz, emlékszem az interjúra. Nem lehetne megvalósítani, mert menne az irigykedés, hogy: én halálra dolgozom magam, te meg itthon lebzselsz. Egyébként igen, túltermelés van, és egy csomó kaja a kukában végzi.
2021. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én egyébként elsősorban nem a plazmatévére, hanem alapvető dolgokra gondoltam (egy bizonyos szintű lakás, közüzemi dolgok, élelmiszer stb.) Nyilván itt is egy egyszerűbb szintről lehetne szó, nem 20 fogásos Gresham palotai ebéről mindennap.
2021. dec. 17. 07:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Gletteltél, festettél, vakoltál, burkoltál már életedben?

Én igen. És rohadtul senki naplopónak nem építeznék ingyen... Akkor se ha csak egy szobáról van szó.

2021. dec. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen is meg nem is.
2022. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!