Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A növényeket hogyan kell...

A növényeket hogyan kell feladni a postán?

Figyelt kérdés

Levélként szeretném feladni csomagocskában. De hogyan? Ajánlottan, elsőbbségivel? Ki kell tölteni tértivevényt vagy esetleg másféle papírt? A csomagot nekem kell felcimkéznem vagy ők raknak rá ragacsot?

Ez lenne az első ilyen feladásom és egy kis útmutatásra szorulok, de előre is köszönöm a segítséget.



2022. jan. 24. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Préselve.
2022. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Komoly választ vártam....
2022. jan. 24. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen állapotban lévő növény?Mert nem fogják kíméletesen kezelni a csomagot,futószalagon megy a feldolgozás és egymásra pakolás,dobálás stb...

Vagy kitöltöd a posta oldalán a csomagkalkulátort és kinyomtatod a feladóvevényt és azt viszed a postára vagy anélkül mész és ott bediktálod az adatokat és ők nyomtatják-ragasztják rá a címzést stb.

2022. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Levélként hogyan gondolod,begyömöszölik majd a növényt a postaládába?

Bizonyos méret felett (postaláda nyílás méret)már évek óta nem veszik fel levélként.

Szerintem felesleges ajánlottan/elsőbbségivel feladni,a normál ügymenet is csak 1-2 nap.Tegnap adtam fel egy 3kilós csomagot 16 órakor,ma 13.30-kor megkapta a címzett.

2022. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

ott tudsz csinálni címiratot. Ha akarod kinyomtatod, ha nincs nyomtatód, akkor kapsz egy kódot amit a postán bemondasz és ez alapján a postás kinyomtatja azt amit te kitöltöttél otthon. Én ezt javaslom, mert ha bármi hiba van benne, akkor nem kell újracsinálni, hanem a postás kijavítja.


A csomag méretének ismeretében itt tudod megnézni kb mennyibe fog kerülni a feladás:

[link]



Ha van a közeledben foxpost automata, akkor abban is feladhatod a csomagodat. A neten kitöltöd a szükséges adatokat, kapsz itt is kódot amit beütsz a csomagautomatában, nyílik a fiók, berakod és kész, úton is van a csomag.

[link]

Foxpostból is lehet címre küldeni csomagot!



"Ajánlottan, elsőbbségivel?"

Ahogy szeretnéd. Az ajánlott ugyanaz mit a sima, csak drágább :D

Az elsőbbségi meg másnapra ott van. És kétszer annyi mint a sima levél.


"Ki kell tölteni tértivevényt"

Ha ajánlottan vagy tértivevényesen akarod küldeni, akkor igen, a tértiveveényes szelvényt ki kell tölteni.


"A csomagot nekem kell felcimkéznem vagy ők raknak rá ragacsot?"

Ha nem a fentebb leírt módon csinálod, akkor természetesen fel kell címezned a borítékot, csomagot. Nem kell ragacs, a címet ráírod tollal, "oszt jóvan'. Amit kell ragasztani rá (például az előbbségi kék cimkéjét) azt majd a postás rányalja.


Ha törényen a növény, nem pedig valami csíra, mag, venyige, stb ami nem sérül könnyen, akkor elég drága lesz a postázás, mert különleges küldeményként kell feladni. Ha nem sérülékeny a cucc, akkor nem is kell megmondani, hogy mi van benne.

2022. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A dobozokat is fel lehet adni levélként én is így szeretném eddig is úgy kaptam, így nem sérült a benne lévő növény.

2022. febr. 10. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Méret és súlyfüggő mi adható fel levéként! Nem te döntöd el!
2022. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!