Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen vágó programot használjak?

Milyen vágó programot használjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolkodom egy filmen készítésén, de nem tudom milyen vágó programot használjak. Én értek az Adobe Premiere Pro 2020 CC-hez de azzal nagyon sok idő megvágni egy filmet de viszont igényes. Nézegettem Sony Vegas-os videókat, de nem tudom megéri-e kitanulni egy film érdekében. Szerintem a Sony Vegast könnyeb használni mint a Premiere Pro-t de szerintem a Sony-ban nincsen annyi effect/ lehetőség mint a Premiere Pro-ban. A válaszokat előre is köszönöm.



#Sony Vegas #filmvágás #vágó program #Adobe Premiere Pro #vágó ptogram #Milyen prograomt használjak vágáshoz
2022. jan. 31. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A film cél közönségétől, tartalmától, műfajától, felépítésétől függ. És igen egy film esetén a vágás az egyik leg időt rabló munkafolyamat. Főleg ha nincs megfelelően előkészítve, pl. forgatókönyv, scriptek, storyboard és társai. Hanem van egy rakás snitt össze vissza egymás után. Amiből útólag már azt se tudjuk, hogy melyik az emi eleve kukás, és nem is kell velel foglalkozni és stb.
2022. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen😀
2022. jan. 31. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs a fele lemaradt, de nem tudom miért. Az egy teljesen átlagos eset amikor 1 perc / 1 óra a vágás. Azaz 1 műsorperc átlagosan 1 óra alatt kerül megvágásra. Tehát ha van egy 10 perces film, és 10 óra a vágás idő az nem egy nagyon elszállt dolog. Ha nem nagyon-nagyon profi vágó áll neki, nagyon profi eszközökkel, mert azokkal lehet gyorsabban haladni. "Amatőr" filmes megoldásokkal, technikákkal egy reális átlagos érték az ez. De ha nagyon be kell effektelni, vagy valami nagyon speciális akkor lehet még ennél sokkal több is.
2022. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi egy akció filmet tervezünk úgy, hogy hosszú idő lesz a vágás a sok vfx miatt. A vfx-eket premier pro-ban vagy after effect-ben csinálnád?
2022. jan. 31. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!