Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van a replica...

Mi értelme van a replica karóráknak?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy egy hamisítványt eladnak igazinak, mert az egy köztörvényes bűncselekmény, hanem arra, hogy valaki milyen indíttatású megfontolásból vesz meg egy másolatot. Akkor, amikor mindenki pénztárcájához lehet órát venni, hiszen tényleg az 1000,-Ft-tól a százmilliós nagyságrendig minden kategória kapható. Ha valakinem nincs pénze nagy márkára (Rolex, IWC, Patek stb), akkor simán vehetne egy eredeti közepeset és annyi.
2010. szept. 11. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
én egy k*rva igényes 30 ezer forintos Patek Philippe svájci replikát hordok,meg egy eredeti Swatch ot az 60 ezres
2010. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.

Ha valakinek nincs pénze eredetire, bármilyet megvehet. A hamisat is azért gyártják, hogy megvegyék.

Egyébként én egy 6.5 éves mobilt hordok a táskámban, ami ma már igénytelennek számít, és nem lehet vele villogni, mint egy 30 ezres órával, de az időt ugyanúgy meg tudom nézni rajta.

2010. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy órásfórumon volt egyszer egy vita, ahol ütköztek a nézetek. A replikahívők szerint igenis meg kell adni a kevésbé tehetőseknek azt, hogy olyan órát viselhessenek, ami tetszik nekik, az ellentábor szerint meg nem kell mindenkinek "Rolexszel" járkálni a csuklóján. A kiválóságok megkülönböztetik a gazdájukat a többi embertől, tehát a hamisítvány óra afféle műmájerkedés.

Mondjuk hozzám is közel áll az utóbbi nézet. A hamisítványviselés kicsit olyan, mintha egy régi suzuki swiftre ráoktojálnánk egy Porsche karosszériáját, hogy szegény parasztnak igazi Porschéra nem tellett. Elég szánalmas lenne.

Saját példám: kedvenc márkám az IWC Schaffhausen. Egy zsebórát (igazit) tudtam egyszer venni olcsón. Karórái nagyon drágák, úgyhogy addig, amíg nem tudok venni egyet van egy 50-60e kategóriájú, mechanikus svájci órám (Kolber Genéve), ez is ETA szerkezet, elöl hátul zafir, incabloc. De nem vennék fel egy "olyanmintha" cuccot. Vagy a kínaiban vett pulóverre esetleg varrjunk egy Hugo boss emblémát?

2010. szept. 12. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!