Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az óvodában és általános...

Az óvodában és általános iskola alsó osztályban miért kell lerajzolni a gyerekeknek, hogy milyen házban laknak, és miért kell több oldalas feladatlapokat kitölteni, amiben olyan kérdések vannak, hogy melyik társadalmi osztályhoz sorolnák magukat?

Figyelt kérdés
Ilyeneket csak szerintem nem lenne szabad feltenni kiskorú, meg egyáltalán semmilyen korú gyerekeknek?

2022. febr. 22. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
En sose töltöttem ki ezeket, meg még van az, hogy hány telefon van a családba meg ilyen hülyeségek.
2022. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, meg hány auto, anya apa mit dolgozik.
2022. febr. 22. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt normálisan kezelné az iskola nem lenne gond. Az, hogy "rajzold le, hogy milyen házban laktok" egy nagyon jó feladat. Főleg ha ezt emlékezetből kell lerajzolnia. Ez egy tipikusan olyan feladat ami egy adott gondolkodási mintát fejleszt. És ezt leginkább ebben az életkorban lehet fejleszteni. Ez később a térbeli tájékozódáshoz fog kapcsolódni, meg ahhoz, hogy ne kelljen mindenhez is a GPS-t elővenni. Ne tévedjen majd el később egy irodaházban ahol ügyet kell intéznie stb. Ilyenkor elsőre olyan dolgokat kell vele lerajzoltatni, amit jól ismer. És ebben az életkorban mit ismer elég jól azt ahol lakik, és ez mindenkivel "előfordul". Lehetne olyan feladatot is adni, hogy "rajzold le a közeli játszóteret" és mi van ha, olyan helyen lakik ahol nincs játszótér a közelben, és nem nem járnak oda a kert végében játszik esetleg a szomszéd gyerekkel, vagy ami még szintén gyakori az utcában a ház előtt.

Ugyanígy a tájékozódási képesség (és vissza emlékezés) gyakorló feladatai mit dolgozik anya, apa, hány testvéred van, mit csinál a testvéred. Bizonyos életkorokban ezek a feladatok komoly fejlesztő hatásuak. Az, hogy mindenki GDPR, meg "jajj adatvédelem" meg "úristen megtudják, hogy" ezzel pont a gyereknek árt a legtöbbet. Mert később ezek a gondolkodási minták már nem fejleszthetőek ilyen jól. Aztán amikor 6. 7. osztályban diskalkuliás lesz, nem képes a matekot felfogni, nem képes a geometriát felfogni. Amikor 20 éves korában nem tudod elküldeni a Tescoba egy kiló kenyérért, mert 2,5 óra amíg megtalálja a kenyeret mert csak "teljes bejárással" képes összerakni, hogy mégis hol van a térben akkor majd gondolj vissza erre a kérdésre. Igen, valóban érint ez adatvédelmi problémákat, és nem tudom külföldön hogy oldják meg, de jelenleg nem ismerünk jobb gyakorló feladatokat. Ugyanilyen feladat, hogy rajzold le az osztálytermet, és jelöld be ki hol ül. De egy idő után elfogy, és nagyon kell gyakorolni. Egy csomó helyen látszik, hogy ezek elmaradnak és ahhoz is GPS kell az embernek, hogy időben odaérjen a budihoz és ne sz*jon a parkoló közepére, mert nem ért oda a budihoz, mert nem képes értelmezni, hogy merre kell menni és jár körbe-körbe.

2022. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem kérik azt, hogy rajzolja le mindenki az iskolát? Mi van ha valaki nem olyan körülmények között él mint a többiek és emiatt szorong az ilyen feladatoknál? Mivel magyarázod azt, hogy meg kell mondani, hogy melyik társadalmi osztályhoz sorolná magát, meg hány auto, hány telefon van a családban? Az adatvédelmi része a dolognak itt másodlagos, nem erre vonatkozott a kérdés.
2022. febr. 22. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4: Nálunk azt is le szokták rajzoltatni. Osztály terem, iskola, iskola udvar de ezek egy idő után elfogynak.
2022. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
78%
Nem tudom, én azt is utáltam, hogy mindenkinek el kellett mondania, mit csinált nyáron, mit kapott karácsonyra, mivel foglalkoznak a szülei stb.
2022. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!