Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit kérhetek a levél...

Mennyit kérhetek a levél postázásért, mint szállítási díj?

Figyelt kérdés

Mennyit kérhetek a levél postázásért?

Egy kis (matrica) csomagot küldenék el levéllel a vevőnek.

A levél feladási díja 145 Ft. Ezt borítékolni, postán negyed órát állni vele nem szeretném ingyen.

Mennyit kérhetek ezért?

Nem jótékonykodnék vele. Nekem is költség a feladás.

Spóróltam egy 1500 forintos kis csomagot így is neki.

Reálisan mit kérhetnék ezért?



2022. febr. 23. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
200
2022. febr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha alapból is van ára, akkor én a postaköltségen kívül nem kérnék semmit sem az illetőtől pluszba. (Eladóként azért egy boríték és a negyed óra sorban állás benne van, ha élőben adnád át, akkor is lehet lenne annyi az átadása. Eladó vagy, ez benne van, gondolom a hirdetésért és a kapcsolattartásért sem kérsz pénzt.)

Ha nincs ára, akkor is max 500 ft-t kérnék el érte, azt még talán átutalják az emberek, de 145 ft-kkel rég nem törődik a világ sajnos. Abból még egy kiló kenyérre sem telik... (Ha pedig ismerős, akkor egy tábla csokit jobban illik már kérni, majd fél év múlva megadja.)

2022. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy 200-300Forintot gondoltam barátinak. (Nem ismerem a megrendelőt, bubis boríték is nem 5Ft.)

2000 a csomagár.


Bár filléres kérdés, de azért kíváncsi voltam rá.


Ja ma rendeltem egy kis alkatrészt. Azzá az eladó plusz 2000Ft utánvéttel mondta. Lestem is, hogy nem nagyobb, mint 100gramm, még amit feladtam.

Ehhez viszonyítva olcsón postázom.

2022. febr. 24. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:
De szerencsém, hogy nem ismerlek...
2022. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!