Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok levédetni egy...

Hogyan tudok levédetni egy általam ìrt zenét?

Figyelt kérdés

Story time következik.

Az igazi kérdés picit lentebb lesz.


Csak ìgy unalmamban leültem nyomkodni a telefonomon az Fl Studio-t (nem reklám) ès egész jó dolgok jöttek össze belőle. Ilyen kis rövidke 10-20 másodperces szösszenetek, de beloopolva szerintem simán elmennek zenènek.

Ezek annyira megtetszettek nekem ès annyira büszke vagyok rájuk hogy szeretném megmutogatni őket mindenkinek, hátha másnak is teszik. Spotify-on vagy YouTube-on gondoltam. Hé, nem világsztár akarok lenni az amatőr zenèimmel, de ezek elég látogatott platformok,ìgy általuk sok emberhez eljuthatnak a zenèim.


Szóval úgy szeretném ezeket közszem...nem...ezeket hallgatni kell...öhm...köz...hallásra... bocsátani hogy nehogy valaki lenyúlja ès felhasználja őket az engedèlyem nélkül, mert azèrt akad ilyen ember dögivel. Mármint, nem mintha bármely nagyobb tartalomgyártó, vagy akár pisticraft75 nevű 513 feliratkozóval rendelkező személy pont az èn zenèimre vadászna, de na, szeretnék biztosra menni.


Valaki èrt a zenék levèdèsèhez? Tapasztalatok? Ilyesmik?


2022. febr. 27. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala - sztnh.gov.hu


Szerzői jogi oltalmat lehet műalkotásokra (pl. zenére) kérni. Halálod után 75 évig érvényes:)

2022. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Az Artisjusnál kell regisztrálni a zeneművet.
2022. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Na a kis kodály.. milyen hangszeren játszol, autotune?
2022. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
A magyar popzenék nagyrésze így készülhet kb., úgyhogy tényleg elhiszem, hogy elfér ebben az erős mezőnyben. Művészeti alkotásokra elvileg levédetés nélkül is vonatkozik a szerzői jog. Elismervényt lehet rá kiállíttatni, ami elég drága, és valószínűleg felesleges.
2022. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az SZJT szerint nem kell külön levédetned. A szerzői jog az az a szerzői alkotás megszületésével létrejön, független a színvonaltól, minőségtől stb. Létezik egy ún. önkéntes nyilvántartásba vétel (ez 5000Ft) ami arra jó, hogy ha később esetleg vita lesz, akkor lehet erre hivatkozni, de nem sokkal több. Ld.:


[link]

2022. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3/4-es válaszolnak mi baja van mindazzal a 34-36%-ban hasznosnak talált válaszaival. xddd


Többieknek köszi 🤜🤛

2022. febr. 27. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Erdemes volt erre a kerdesre valszolni…
2022. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!