Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan gondom lenne hogy az...

Olyan gondom lenne hogy az elmult időben nem nagyon tudok aludni. Ha éjjel 2-3 órakor elalszom akkor annak már örülök. De viszont ha nappal fentvagyok akkor aludnék elfelé, fáradt vagyok este meg elmullik a fáradság. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2022. márc. 4. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Este igyál nyugtató teát.

Valami foglalkoztat. Ha tudod az okát, igyekezz feldolgozni, kiküszöbölni.

2022. márc. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a gondom,már jó pár hónapja.Este próbálok aludni 11fele de hajnal 3-4-ig fenn vagyok mobilozok,tv ágyból.:) Napközben meg bekajálok 14:00 körül és hulla leszek,alszok is vagy 3 órát.Elegem van ebből,változnék de nem tudok éjjel egy jót aludni.Szoktam teát inni este ,jó sokat szeretem de nem változik semmi.
2022. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát ez a baj, mobilozol meg tévézel, úgy nem lehet aludni. Ha 10-kor megeszel mondjuk egy Nervenpflege-t, ami gyógynövény, aztán lámpa leó, és próbálsz aludni, akkor jobban fog sikerülni. Szerintem.

Kérdező: te ágyban vagy este óta, vagy te is elfoglalod magad?

A netezés nagyon az alvás ellen van, ez saját tapasztalat is.

2022. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az a Nervenpflege?
2022. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én már 8 kor ágyban vagyok. Szoktam nézni Zsozét aztán telefonozok. De ha ki kapcsolom a telefont meg a tv-t akkor is csak forgolódok. Amikor iskola van akkor jobban eltudok aludni mivel 5:30 kor kelek. De akkor is csak 1 óra körül.
2022. márc. 4. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Telefon és tv ne legyen már alvás előtt, hallgass egy órát rádiót.

Úgy, hogy egy óra múlva kapcsoljon ki.

2022. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Épp most olvastam egy cseh nyelvű újságot, ahol arról írt egy szakember, hogy milyen ételek nehezítik az elelvást. Nem fordítom le a hosszú cikket, inkább csak jelszavakban felsorolom:

- édességet ne együnk este (keksz, nápolyi stb.), főleg ne lefekvés előtt, mert növeli az inzulintermelődést, ami hátráltatja az elalvást,

- ne fogyasszunk savanykás gyümölcsöt pl. grapefruit (han gyülömlcsöt akarunk, akkor meleg tejben mixeljünk el banánt és azt igyuk),

- az elalvást nehezítik a sajtok, főleg az érlelt sajtok.

-

2022. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!