Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy festményért kb.mennyi...

Egy festményért kb.mennyi pénzt lehet elkérni?(bőv lent.)

Figyelt kérdés
Rendeltek tőlem egy nagy akrilfestményt kb A/2 méretű, nem vagyok vállalkozó nem akartam érte pénzt kérni. Viszont realisztikusra kell elkészítenem és eléggé nagyszabású, kb.30-40munkaórám lesz vele. Az anyagárat mindenképp elkérem. Vállalkozóit egy db kép miatt nem szeretnék kiváltani, de viszont ha ennyit dolgozok vele akkor szeretnék érte valamennyi pénzt is kérni. Szerintetek mennyi a reális? Én olyan 5-10ezerre gondoltam, az sok lenne?

2022. márc. 9. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

40 munkaórára ötezer forint???? Te jó ég!


Ha takarítanál ennyit (tehetség és képzettség nélkül), akkor ez 80e ft lenne....


Ötezerért még egyszínűre se festenék le egy ekkora vásznat. :-DDD


Ha magánembernek csinálod, egyszeri tevékenységért, simán elmegy a zsebbe fizetés. Biztos nem fog számlát kérni...


De 40 óra egy heti munkabér, bakker!

2022. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
2-5000 ft órabért nyugodtan számolhatsz + anyag. Egy szobafestő 5ezerért ki se jön felmérni a munkát.
2022. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam ennyire, mert ez tényleg csak egy egyszeri dolog. Ezen felül még a vonat árát kérném csak el, hogy elmenjek hozzá átadni (ezt én mondtam neki hogy biztonságban odaérjen a kép). Sajnos nincs szívem nagy összegeket elkérni érte😅 viszont ha 2000-5000ft-os órabérrel számolok akkor az már, 60-150ezer lenne azért az már tényleg nagyon sok. Mi lenne az ami reálisabb szerintetek?
2022. márc. 9. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:

3: te amatőr festő vagy, vagy pedig egyetemen végzett diplomás művész???


Ha jótékonyságból csinálod, akkor ne kérj semmit - de ha ez a megélhetésed része, akkor röhejes ötezerért csinálni!

2022. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a reálisat már megmondták előttem.

Tisztes szakmunka árát elkérni a reális - feltéve, hogy tisztességes munkát végzel, nem csak odahánysz pár pacát.

Szóval ez a reális.

Amire te VALÓJÁBAN kíváncsi vagy, az egy alacsony, abszolút nem reális összeg, amire semmilyen írott vagy íratlan szabály nincs, csak te tudod eldönteni, mit tartasz önmagad számára elfogadhatónak.

2022. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok diplomás, de művész gimibe jártam (művészeti okj-m van és az érettségim dekorációs festő szakmát is jelent egyben, de nem annak tanultam, iparművészeti szakon voltam). Nem jótékonyság, de nem is megélhetés, ezért tudok nehezen árat belőni😅 inkább egy kis plusz pénznek mondanám, teljesen ingyen nem szeretnék ennyit dolgozni vele.
2022. márc. 9. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Magadat értékeled le, ha 200-300 ft-os órabért kérsz...
2022. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, ezért nem árulom én a rajzaimat. 40 órára 5-10e.

1000ft az órabérem portán. Ücsörgés, semmittevés. Ha csinálni is kéne valamit akkor ettől többet fizessenek. Pl 2000/óra, de minimum 1500. Ha meg nem tetszik keressen olyan ökröt aki aprópénzért elpazarol 40 órát az életéből.

Nézz szét marketplacen, kik vállalnak rajzolást, festés. Ennyi pénzért nagyon kezdetleges tudásúak. Ne csináld áron alul.

2022. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!