Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpress ingyenes szállítás,...

Aliexpress ingyenes szállítás, magyar posta kikerülésével? Hogyan?

Figyelt kérdés

Melyik szállítási mód az, amivel tuti, hogy nem a posta hozza ki?

Rendeltem 200 Ft-ért egy hajpántot és 800 Ft-ot kértek el kiszállításkor... 🙄🙄



2022. márc. 12. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj de ha te egy 200 forintos hajpantot kepes vagy Kinabol rendelni, meg is erdemled.


A kerdesre valaszolva: Kinabol mindent megvamolnak es adot is kell ra fizetni, mindegy hogy a posta hozza vagy barmi mas. 'Ingyen' szallitas nincs.

2022. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De van ingyen szállítás ;) Jó pár dolgot rendeltem már, és még csak ennél jártam így. És igen, rendeltem 200 Ft-os hajpántot, mert ott találtam csak magamnak megfelelőt. Nem ez volt a kérdés. 😁
2022. márc. 12. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudod ezt befolyásolni, hogy a Posta vagy más szállítson. Az fog szállítani akivel az eladó leszerződött, és ez nem derül ki a rendelési lépések során. Csak annyit látsz, hogy standard postai kézbesítés. Szintén az eladó szállítási módszerétől függ, hogy behozza-e az EU-ba és így megkerüli az EU-n kívüli küldemények vámolását vagy sem.
2022. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. márc. 12. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Saver és standard szállítás. Saver Belgiumon keresztül jön, ott lép be az eu-ba és ott esik át vámkezelésen, amiért nem fizetsz. A standard szállításnál az express one szállít, ott se fizetsz a vámkezelésért.
2022. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok apróságot rendeltem, és pontosan úgy jártam, ahogy te, hogy 800.-Ft-ot fizettem a Magyar Postának a semmiért (és sok esetben ez bőven több volt mint az áru értéke). Viszont a futárcég soha nem kért semmit, ő tudta ingyen vámkezelni.

És teljesen kiszámíthatatlan volt előre, hogy mi után kell fizetni, és mi után nem.

Mikor megjött persze látszott, volt ami Azerbajdzsánon vagy Egyiptomon keresztül jött, azután kellett fizetni.

Volt ami Németországon keresztül jött, azután nem kellett fizetni.

De hát ezt ugye előre nem tudod, hogy egy EU országon jön-e keresztül.

Persze, ugye akkor rendeltem először, és mindig elfogadtam az Aliexpressz által felkínált legolcsóbb szállítási módot.

Arra a megállapításra jutottam, hogy ami a "Kínából Magyarországra a Cainiao Super Economyon keresztül" érkezik, azt valószínű, hogy a Posta fogja kiszállítani, és azután jó eséllyel fizetni kell.

Úgyhogy most másodjára már (remélem) ügyesebb voltam, és mindig olyan szállítási módot választottam, még ha néhány forinttal drágább is volt, ahol a nyomkövetés elérhető, mert azt egészen biztos, hogy nem a posta fogja kiszállítani, nála ugyanis nem érhető el a nyomkövetés.

Hát majd meglátjuk. (Ezek még nem érkeztek meg)

2022. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Arra a megállapításra jutottam, hogy ami a "Kínából Magyarországra a Cainiao Super Economyon keresztül" érkezik, azt valószínű, hogy a Posta fogja kiszállítani, és azután jó eséllyel fizetni kell."


CAINIAO-val szerződött eladón keresztül vásároltam 2 hónapja, és nem a Posta hozta, és nem kellett fizetni. Valószínűleg az azon belüli módoknál sem mindegy mit választasz, ez viszont teljesen eladófüggő, hogy kivel van szerződve és hogyan fog tudni szállítani.

2022. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!