Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van kedvenc bibliai idézetetek...

Van kedvenc bibliai idézetetek?írtok néhányat?

Figyelt kérdés
( pl olyan ami megnyugtat vagy ilyenek.. vagy csak simán tetszik:) )

2022. márc. 17. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Zsoltárok könyve 23. rész


1.

Dávid zsoltára.

Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

2.

Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

3.

Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

4.

Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

5.

Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

6.

Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

2022. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mózes első könyve 19. rész


5.

Bekiáltottak Lótnak, és azt mondták neki: Hol vannak azok a férfiak, akik hozzád jöttek éjszakára? Hozd ki őket hozzánk, hadd ismerjük őket.


7.

és ezt mondta: Ugyan, barátaim, ne tegyetek rosszat!


8.

Van két leányom, akiknek még nem volt dolguk férfival, kihozom hozzátok, és tegyetek velük, amit jónak láttok. De ezekkel az emberekkel ne tegyetek semmit, mivel hajlékom oltalma alatt vannak!


30.

Lót fölment Cóarból, és letelepedett két leányával együtt a hegyen, mert félt Cóarban lakni. Egy barlangban lakott két leányával együtt.


31.

Egyszer a nagyobbik leánya ezt mondta a kisebbiknek: Apánk öreg, és nincs ezen a földön férfi, aki hozzánk bejönne az egész föld szokása szerint.


32.

Gyere, itassuk le apánkat borral, háljunk vele, és támasszunk apánktól utódot.


33.

Leitatták tehát az apjukat borral még azon az éjszakán, és bement a nagyobbik, és az apjával hált. Lót pedig mit sem tudott leánya lefekvéséről és fölkeléséről.


34.

Másnap azt mondta a nagyobbik a kisebbiknek: A múlt éjjel én háltam az apámmal. Itassuk le borral ma éjjel is, és menj be te, hálj vele, hogy utódot támasszunk apánktól.


35.

Azon az éjszakán is leitatták az apjukat borral, és a kisebbik is vele hált. Lót pedig mit sem tudott leánya lefekvéséről és fölkeléséről.


36.

Így esett teherbe Lót mindkét leánya az apjától.

2022. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 feherfekete12 válasza:
Prédikátor könyve!!!
nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!