Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak szerintem lenéző, lebecsm...

Csak szerintem lenéző, lebecsmérlő a kölyök szó?

Figyelt kérdés
Különösen a kölök (pl. Jól meg kéne nevelni ezeket a kölköket!), főleg ha idősebbek mondják. De pl. a kölyök pezsgő nem annyira hangzik lenézően. Bár én már annyira nem vagyok "kölyök" (18F). Ti mit gondoltok?
2022. márc. 17. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi pejoratív felhangja nincs.
2022. márc. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt a kölyökklub is (tv műsor), ugye ott az általad említett pezsgő is, szóval nálunk eléggé elfogadott szó.

Tényleg semmi nincs benne. A puja szót viszont kevésbé szeretem már.

2022. márc. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ h milyen környezetben :D
2022. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kölyök, szerintem nincs igazad.
2022. márc. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Eredetileg az állatra mondták, hogy kölyke van, aztán az angol "kid" megfelelőjeként jött át a magyar nyelvbe, kicsit erőltetetten. Ilyenekben elmegy, hogy kölyökklub meg kölyökpezsgő, de azt már nem kérdezném meg valakitől, hogy "hogy vannak a kölykeid".
2022. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, milyen körülmények között és milyen okból mondja valaki. Sokszor kritizáltam azokat, akik nem akarnak gyermeket, ezért valami olyat írnak, hogy: "Én nem fogom a kölkömet húzni ide-oda", vagy "Majd talán én fogom hallgatni, ahogy más kölke bőg?" Stb., stb.

Azt szoktam írni válaszként, hogy az állatok közül soknak van kölke, de az embernek gyermeke van. Az ilyen válaszomért mindig lepontoztak. Nem törődöm vele. Most is ez lesz a vége. Lelkük rajta, akkor sem változtatok a véleményemen. Így arra is következtethetek, hogy ő is kölök volt...

Fentebb írtam, hogy nem mindegy milyen okból, milyen körülmények között mondja valaki. Én is mondtam annak idején a kicsi gyermekeimnek tiszta szeretetből, hogy "Édes, drága kis kölykeim!"

2022. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nicsak, a hatos szerint tehát csak akkor bántó, ha nem ő használja.
2022. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#,

olvasd csak el még egyszer (vagy többször, hogy felfogja az agyad), hogy mit is írtam!!!

Segítek: azt írtam, hogy szóvá teszem, nem tetszik (még akkor sem, ha emiatt lepontoznak, most sem tartottam tőle), ugyanakkor a fiaimmal szemben megengedtem magamnak. Mástól ezt a fiaimra nem tűrtem volna el!

Azt is írtam, hogy attól függ, hogy milyen indokból, milyen körülmények között hangzik el.

2022. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem, vagyis te használod, de másnál szóvá teszed.
2022. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megállapítottam, hogy a magyarázatomat sem értetted meg. Sajnálom.
2022. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!