Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki nem emlékszik erre a...

Valaki nem emlékszik erre a mesére?

Figyelt kérdés

Igyekszem rendszerezve leírni, hátha érthető lesz. Szóval, volt régen egy mese a tv-ben, ami vagy a Minimax-on, vagy az M2-n ment. Ez több részes mese volt, mindig más volt a témája, de a szereplők ugyan azok.

A története, amire emlékszem, az az, hogy volt egy kisfiú, aki reggel észrevett, megfigyelt valamit, majd fogta a mikrofonját, és elmondta az aznapi állítását és az volt az aznapi résznek a témája. Lement a nagymamájához, akit megkérdezett a témáról, majd elmentek együtt egy suliba/oviba, ahol volt két barátja, egy kisfiú és egy kislány, plusz a tanító néni/ óvónő. Megkérdezte a barátait is, őket is mondhatni meginterjúvolta, énekeltek egyet az udvaron, majd bementek a terembe és ott a tanító nénit is, akit a nevén szólítottak. Leültek egy szőnyegre, párnácskákra egy kör alakban és úgy beszélték meg az aznapi feltevését a kissrácnak. Majd utána kísérletet is csináltak, ha jól emlékszem. Aztán jött a nagymamája, akinek hazafele elmesélte, hogy mi is történt a suliban. A nagymamájával autóban utaztak és mindig énekeltek a kocsiban.

Még ismertető jele lehet a mesének, hogy nem úgy néztek ki a szereplők, mint az emberek, hanem nagyobb fejük volt és hosszú fürtős hajuk, ami a tanító néninek kék színű volt. Az arcuk is kicsit talán másabb volt, de ebben nem vagyok biztos, nem emlékszem erre.

Ha valaki ebből a zagyvából rá tud jönni, hogy ez melyik mese, akkor kap tőlem egy virtuális ölelést :)) Már mindenhol kerestem, mindenkit, aki láthatta, megkérdeztem, nincs jobb ötletem már.



2022. márc. 20. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Arra emlékszel esetleg, hogy kb mikor ment?

Illetve hogy rajzolt vagy 3d animációs volt-e?

2022. márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Phuha, szerintem animációs volt, ha jól emlékszem. Olyan technikájú, mint az Apa és én. Kb. 8-10 évvel ezelőtt nézhettem
2022. márc. 20. 20:23
 3/11 A kérdező kommentje:

Most találtam egy leírást egy meséről, ami passzol az általam említetthez, de sajnos se képet, se videót nem dob ki a címre. A cím az, hogy "Barátom, Bó", nem tudja valaki, hogy ez-e az, amit én keresek? :))

Barátom, Bó

animációs sorozat

Ennek a vidámsággal teli sorozatnak a legfőbb célja az, hogy választ adjon azokra a kérdésekre, amik a gyerekeket a legjobban érdeklik a világunkkal kapcsolatban. Az Európai Bizottság által támogatott műsor segít megérteni a legapróbbaknak is az olyan témák fontosságát, mint az energia, a klímaváltozás vagy éppen egészség fontossága.

2022. márc. 20. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:
2022. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De akkor ez egy magyar gyártású mese lehet?
2022. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem az..áh, pedig már reménykedtem. Nem emlékszem a konkrét nevekre, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem magyar mese. Ezt már sosem tudom meg, az az érzésem :D
2022. márc. 21. 21:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi,nagyon kell az ölelés,kikutattam:D


Sid, a kis tudós

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=n6DuZjePTXs

2022. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem eeeeeeel! Eszem megáll! Elnézve a mesét, néhány infó kimaradt, de basszus, megtaláltad! Nagyon király vagy és megy az ölelés!!!! Az idegrendszeremet óvtad meg ezzel, nagyon szépen köszöni az összes agysejtem és én is!! (((((((((((anonim gyk-s hős)))))))))) :*
2022. márc. 22. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék arra, hogy miért jutott eszedbe, és mit kezdesz most az információval:D
2022. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy honnan jutott eszembe, de már egy ideje szenvedek azzal, hogy megtaláljam. Most, hogy megvan, az lesz, hogy egy kicsit később megnézem, és röhögök egyet, hogy milyen marhaságokat néztem annak idején :))
2022. márc. 22. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!