Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ünnepnap nap miatti hosszú...

Beleske kérdése:

Ünnepnap nap miatti hosszú hétvége, napáthelyezés, törvényesen jár el a munkáltató?

Figyelt kérdés
ahol a hétfői nap, napathelyezesre került. (2022 03.14.) a hétfői napot áthelyezték szombatra. A hosszú hétvégét betegség miatt, táppénzen töltöttem. Ilyen esetben a ledolgozandó napot a munkáltató, túlóra ként számolja el? Be kell egyáltalán mennem dolgozni ezen a napon? Köszönöm a válaszokat előre is!

2022. márc. 22. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Ha az a kérdés, hogy attól mert hétfőn beteg voltál, nem kell e menni a szombaton, a válasz de, szombaton is menned kell, vagy igazolás nélküli munkanap, amiért ki is rúghatnak.
2022. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmagyarázhatnád a filozófiádat, kérdező.

Most hét végén ünnepnap volt, amit a jövő héten fogsz ledolgozni.

Az, hogy te hogyan töltöd az ünnepeket, magánügy.

Vagy mit gondoltál?


Annyi van csak, hogy most a hétvégére nem kell igazolást vinned, hogy beteg voltál.

2022. márc. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De miért számolná el túlóraként? Sima hétköznap.

Ha nem vagy már beteg, akkor be kell menned.

2022. márc. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3


Mert a hétfői munkanapot rakták át szombatra, ő meg hétfőn amúgyis beteg volt, ezért azt hitte a hétfői igazolása jó lesz szombatra. XD

2022. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Értem én az ő logikáját, csak hát ez így hülyeség.
2022. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!