Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik időszámítás...

Szerintetek melyik időszámítás optimálisabb?

Figyelt kérdés

2022. márc. 31. 16:18
A kérdező szavazást indított:
Téli időszámítás
Nyári időszámítás
14 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
Szívesen várok érveket is .:)
2022. ápr. 2. 09:15
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyári. Télen úgyis sötétben indulsz, akkor legalább meló után lenne még egy kicsikét világos. Ha télen lenne egy órával előbb világos, akkor elvesztettünk egy órát, mert az elpocsékolódik a gyárban, irodában. Akkor már legalább meló/suli után lenne egy kicsikét világos, hogy ki tudnánk használni.


Nekem se nyáron,se télen Ne legyen túl hamar sötét.


Nekem a délután négyóra, az még délután; és nekem este 17 órakor kezdődik az este; de nem bánnám, ha még az után is egy óráig világos lenne. Ne legyen már koromsötét DÉLUTÁN 4 órakor, könyörgöm ! Én egyébként úgy állítanám az órákat, az a román nyári szerintem, tehát, úgy állítanám véglegesre, hogy télen este 18 órától kezdődjön a sötét. Szerintem úgy lenne a legjobb. De már a magyar nyárival is ki lennék egyezve, de szerintem a román nyári mégjobb lehet. A téli, amikor délután 4-kor már sötét van, az teljesen abszurd. Egyszer volt olyan is, levelezőn este 19.45-ig volt órám (de így jó volt, mert így hétvégén csak egy nap voltak órák, tehát ez így nem baj, ezt így imádtam; ez tehát cool.) , 20.37 kor jött óra után a busz,

szerencsére nem volt messze a buszmegálló, ami nagyon jó, és akkor hamar odaérkeztem, és róttam a köröket a buszmegálló körül, sétálgattam össze vissza 20 óra valahány perckor ,és már tök hideg volt, meg koromsötét, és akkor azon gondolkodtam, hogy már semmi keresni valóm nem lenne ott; már 2 órával többet kellene mutatnia az órának = már rég otthon lennék, ha megfelelő módon, optimálisan számítanánk az időt. Ehhez a mértékű sötétséghez már két órával többet kellene, hogy mutassanak az órák. Ez olyan téli időszámításos időkor volt.

2022. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*ja és a 17 óra az nekem még olyan óra, hogy már este van, tehát már elkövetkezett a vacsoraidő, lehet vacsorázni; csak még ne legyen sötét. Tehát, a 17 óra környéki időszak még nekem az lenne az ilyen átmeneti időszak,és télen is-nyáron is, nem kellene , hogy 18 óra előtt elkezdődjön a koromsötét. Bármilyen időszak van, akár téli, akár nyári.

ha korábban kezdődik a koromsötét, pl DÉLUTÁN négy órakor, az még olyan lehangoló, nyomasztó is, és elveszett; odaveszett a nap (nap itt, mint hétfő, kedd, tizenhanyadika, stb. tehát ilyenértelemben.) Mert nekem olyankor kezdődik a nap, ha már az ember végzett az aznapi napi ,,kötelező" teendőivel, és süt is a nap. Ja és hogy már hazaért. [Valaki nálunk anno csakúgy viccből, buzgalomból kitalálta középsuliban, hogy valamelyik nap tartsunk már csakúgy brahiból minden héten 8.-és 9. órát; így téli időszámításkor volt, hogy 17 órára értem haza -pontosabban 17 óra három-négy-öt perc kb., tehát már egy órával a sötét után. Kb. egy órányira van a suli, és valami negyed órával előbb még el kellett kéredzkedni,hogy elérjem azt a buszt, amivel nagyjából 17 órára, hogy azután pár perccel hazaérjek; mert utána csak fél óra múlva jött volna. ] Meg , eleve néha szokott is lenni olyan, hogy valamelyik nap nem kezdődik el,- mégha szünet van is - mert egy órára sem süt ki a nap, sőt, még 10 percre se, mert egész nap be van borulva -és szürke/egybefüggő rikító fehér az egész égbolt, de napsütés nemnagyon jön át rajta. Tehát akkor Ne nehezítsük még meg.

2022. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hakapeszimaki ***** válasza:
2 A román nyárival,este 10-ig lenne világos,nagyon zsír lenne!
2023. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!