Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2022év 03.hó.Bolti lopás kb....

2022év 03.hó.Bolti lopás kb. 13000ft/parfüm/értékű.Jegyz.könyv meg volt, rendőri intézkedés nem volt. Bolti feljelentés után mennyi idő múlva várható rendőrségre idézés? Honnan tudom egyáltalán történt e feljelentés? A jegyz. könyvet nem iratták alá

Figyelt kérdés

2022. ápr. 3. 18:14
 1/9 A kérdező kommentje:
A jegyz. könyvből másolatot sem adtak. Annyit mondott a boltos, h. a bolt feljelent, és ne látogassam az üzletet. nyilván nem fogom ezek után. Első eset volt, büntetlen előéletem v an. mi lesz most?
2022. ápr. 3. 21:37
 2/9 Kései Sirató ***** válasza:

Elkérték a személyi igazolványodat?

Majd a rendőrség úgyis értesít.

2022. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, elkérték. csak azt nem tudom, mennyi az átfutási ideje, a feljelentéstől számitva a rendőrségi idézésig. Teljesen be vagyok pánikolva, hogy mi várható.
2022. ápr. 5. 12:07
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Valószínűleg jó magas összegű bírságot kell fizetned. Nem éri meg a lopás, meg hasonló bűncselekmények. Annyira kellett neked az a parfüm? Még ki sem tudod magyarázni, mert ha kenyeret loptál volna, mondhatnád, hogy mennyire éhes voltál, éheztél, de a parfüm nem nélkülözhetetlen.

Ne csinálj ilyeneket!

2022. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, nincs magyarázat rá, fogalmam nincs a miértre. Mire várható idézés, márha küldenek, lassan egy hónapja történt. Vagy egyből bírság, fogalmam nincs mi a menete.
2022. ápr. 5. 18:53
 6/9 Dagadozó Agy ***** válasza:
94%

Ha tenyleg feljelentettek, jönni fog ügyészi levél.


Azon rajta lesz az ügyész neve, stb. Írj neki egy valaszlevelet, hogy nagyon sajnálod és megbántad, és nem fordul elő többet. Nézz hivatalos levélmintát, hogy ne legyen béna. Hova kell a megszólítás, a dátum, az ügyszám, stb.


Ő dönthet úgy, hogy felfüggeszti az eljárást.


Nem az a fő probléma, hogy penzbírságot kapsz, hanem az erkölcsi bizidben benne lesz, hogy büntetett előélet. Legalabbis egy ideig, mert pénzbüntinél van olyan, hogy mentesítés. Csomó melóhoz büntetlen előélet kell.

2022. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtál alá jegyzőkönyvet, rendőrt sem hívott, mivel bizonyítja?

A másik, hogy a boltvezető nem hatóság, nem igazoltathat, azért kell a rendőr, hogy megtegye. Van kamerafelvétel, hogy levetted a polcról és eldugtad?

2022. ápr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mutatott egy kam. felvételt, amin rajta vagyok, azért kérdezte, h. igazolom e magam, vagy rendőrt hiv. odaadtamm az okmányaimat, beirta a jegyz. könyvbe, ezután kérdeztem mi a teendőm a továbbiakban, azt válaszolta a bolt megteszi a feljelentést, majd a rendőrség keresni fog. nos ennek mmár több mmint egy hónapja. kb mennyi idő mire küldik az idézést.
2022. ápr. 18. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Hm... Megpróbálhatod talán, hogy a kezedet tördelve visszamész és borzasztóan megbantad, nagy pofon volt, tanultal belőle, nem tudsz aludni, soha többet dumaval megkérdezed, tettek-e feljelentést.

Ha igen, akkor az ügyészségi levélre válaszul a fenti szabadkozas mellett felajánlanék vmi önkéntes munkát eljáráson kívül. Akkor talan futni hagynak, látva a megbánást.

2022. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!