Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan hely, ahol bevesznek...

Van olyan hely, ahol bevesznek használt fényképezőgépet?

Figyelt kérdés

Lenne egy canon gépem, 3 obival. Nem másik termékért akarom, hanem mindenképpen pénzt sheretnék értük


Csak a vatera, és a jófogás meg hasonló oldalak vannak? Vagy esrtleg van olyan is mint a zálogház?



2022. ápr. 3. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, legalábbis volt. Pl. Budapesten a Soos Optika ilyen.

Nagy kérdés, higy a cuccodnak van-e piaca? A kifogástalan működés önmagában kevés, ha elavult technológia.

Régiségként meg a ritkasága hatással van az árra.

2022. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ott is érdeklődhetsz, ahol vásárolnak régiségeket. Nagyon sok szórólapon találsz ilyen hirdetést, ajánlatot másra is, de fotogépre is.
2022. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy régiségről van szó, vagy csak használt termékről. Más kategória. Ha van egy 3-5 éves digitális géped, az még nem régiség, csak már nem mai darab. Olcsóbban, de el lehet adni használt piacon. Ha 10+ éves, akkor már jóval kisebb a használati értéke, ezért nehezebb eladni, de még akadhat rá vevő, ha kellően olcsó. Régiségként inkább filmes gép, vagy nagyon korai digitális gépnek lehet talán valamennyi piaca, de az nehezebb dió. A korábban említett Soós fotó úgy tudom, inkább régebbi, filmes gépekkel foglalkozik, ahogy a Photoptics is a Bazilika mellett a Bajcsyn.


Több fotós/műszaki boltban foglalkoznak használt, de még aktuális műszaki cikkek kereskedelmével, beszámításával is, pl. 220volt, Tripont, Camera kft is csinál ilyet és sok másik is. Egy csomó használt cikkeket nagyüzemben értékesítő magán személy is van különféle fórumokban, akik beszámítanak új holmikba régebbi gépet, vagy ha olyan, amire van komolyabb kereslet, akkor akár fel is vásárolják KP-ért.

Általában vagy megvásárolják és onnantól övék a rizikó, ilyenkor alacsonyabb árat fizetnek érte, vagy bizományban veszik be, kiteszik a polcra, de fizetni csak akkor fognak neked érte, ha már eladták és megkapták érte a pénzt. Mivel így a kereskedő számára kisebb a kockázat, ilyenkor kicsit magasabb árat fizetnek érte (utólag).


Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy a bolt mindig egy közvetítő közted és a tényleges vevő között. A közvetítő kockáztat anyagilag és dolgozik a terméked eladásával, hozzáteszi a saját ismertségét, közönségét, stb. Ezért aztán keresni is akar rajta, hogy foglalkozik a termékeddel. Emiatt tőled (általában jóval) a használtpiaci ár alatt veszik meg/számítják be és általában a szokásos használtpiaci ár felett fogják valamivel eladni, hogy minél többet keressenek rajta, hogy a kettő közti kockázatuk minél inkább megtérüljön.

Boltnak/közvetítőnek eladni/beszámíttatni csak azért éri meg a dolgokat, ha időt akarsz megspórolni vele, hogy nem neked kell vele tovább bajlódni.

Viszont, ha te magad belövöd a piaci árat (rákeresel, mások mennyiért adnak ilyet/hasonlót), meghirdeted és türelmes vagy, akkor akár sokkal többet is kaphatsz érte, mint amennyit ilyen használt kereskedők adnak érte. Nekem volt olyan fényképezőgép, aminél százezernél több volt a különbség, amennyiért a használt kereskedő beszámította volna és aközött, amennyiért én magam el tudtam adni - és ezt a pénzt a közvetítő tette volna zsebre, ha én odaadom neki olcsóbban, ő meg eladja ugyanannyiért, mint nekem sikerült.


Ha sürgősen akarsz pénzhez jutni, akkor is jobb, ha te hirdeted meg egy vonzóbb áron (annyiért, vagy nem sokkal többért, mint amennyit a használt kereskedő adna érte). Így te ugyanannyit kapsz, viszont ez valószínűleg a használt piaci ár alatt van. Emiatt gyorsabban el tudod adni, viszont a vevő jobban jár, mintha a kereskedőtől venné meg - ezért gyorsabban le is csap rá, nehogy más vigye el előle.


Meghirdetni a Vatera, Jófogás, Hardverapro és fotoapro.com oldalak mellett a Facebook Marketplace, illetve különféle FB fotó adok-veszek csoportokban lehet érdemes, illetve a Prohardver és az Index különféle fotó adok-veszek fórumain.


Közvetítőt gazdagítani a saját üzleteddel csak akkor érdemes, ha te nagyon nem akarsz ezzel az egésszel bajlódni, mindegy, mennyit buksz rajta, csak más oldja meg helyetted.

2022. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!