Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg horgolni?

Hogyan tanulhatnék meg horgolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje nagyon szeretnék megtanulni horgolni, de nem tudom hogyan kezdhetnék hozzá. Most úgy döntöttem, hogy ideje belevágni. De hogyan?


Van ehhez valamiféle könyv? Aki tud horgolni, elmondaná, hogy mennyire nehéz illetve sok idő, illetve hogy létezik olyan hogy valakinek egyszerűen ez nem megy és kész, vagy gyakorlat teszi a mestert ?


Köszönöm a válaszokat 20/L :)



2022. ápr. 6. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Youtube-on rengeteg tutorial videó van, ha megnézed, crochet for beginners vagy hasonló keresőszavakkal ;)
2022. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az elsőhöz! Még annyi, hogy magyar nyelvű oktatóvideók is vannak fent, és így tanultam meg horgolni.

Eleinte kicsit bonyolultnak tűnik, és kell hozzá némi gyakorlat. Az első néhány próbálkozásod béna, lesz, erre készülj fel lelkileg! ;)

A lényeg, hogy nagyon gyorsan meg lehet tanulni, rá fogsz érezni, mikor kell húzni a fonalat, mikor kell engedni.

A fonal papírjára mindig rá van írva, milyen vastagságú tűt használj hozzá. Adj időt az alapoknak, mert később, az egyre bonyolultabb mintákhoz elengedhetetlen az a néhány alap lépés.

Ami még fontos, hogy gyakran számolni kell a szemeket, így biztosan a kimért szélességben tudsz maradni. Néha érdemes felírni, hányadik sornál jársz, és az is jó, ha van egy "minta-terved" (pl. kagyló - sima - kagyló - levél), de ez csak akkor lényeges, ha már többféle mintát alkalmazol.


Csak ajánlani tudom, én imádom! :) Táskától kezdve az ágytakarón át a hajpántig, mindent horgoltam már. Szerintem az egyik legjobb kreatív hobbi a világon! :)

2022. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen tanfolyamok is. Érdeklődj utána, hogy van-e ilyen a közeledben (művelődési otthonok, klubok...). A 8-éves unokánk nyári táborban vett részt ilyenen Budán, de az talán csak gyerekeknek való.
2022. ápr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!