Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha youtubeon felolvashatok...

Ha youtubeon felolvashatok könyveket vagy ez szerzői jogokba ütközik?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 9. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jó kérdés! erre én is kíváncsi lennék. Mert dalt szerintem elénekelhetsz. Az is meglepne, hogy verset ne lehetne mondani, de egy regény felolvasában nem vagyok biztos.
2022. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha 70 évnél régebben halt meg, akkor már nem esik szerzői jogvédelem hatálya alá, az örökösök sem formálhatnak igényt semmire. Tehát, jelen állás szerint, aki 1952 előtt halt meg, az probléma nélkül használható.


Érdekesség, hogy Bartók Béla örökösei rendszeresen gáncsoskodtak a jogvédett művek felhasználását illetően. Ez azonban megszűnt 2015-ben, mert akkor járt le a Bartók halála utáni 70 év. Ennek köszönhetően készülhetett el a Török Ádám-féle Mini zenekar Bartók-feldolgozásokat tartalmazó lemeze, ami 2017-ben jelent meg.

2022. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem lehet mostani könyveket. Köszönöm a válaszokat.
2022. ápr. 9. 16:07
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 de ez tuti vonatkozik youtube felolvaásra? most nem arról van szó, hogy valaki kiadja. hanem nem professzionális felolvasás. tudsz valami forrást erre?
2022. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról

16. § (1) A szerzői jogi védelem alapján a szerzőnek kizárólagos joga van a mű egészének vagy valamely azonosítható részének anyagi formában és nem anyagi formában történő bármilyen felhasználására és minden egyes felhasználás engedélyezésére.


17. § A mű felhasználásának minősül különösen:

a) a többszörözés (18-19. §),

b) a terjesztés (23. §),

c) a nyilvános előadás (24-25. §),

d) a nyilvánossághoz közvetítés sugárzással vagy másként (26-27. §),

e) a sugárzott műnek az eredetihez képest más szervezet közbeiktatásával a nyilvánossághoz történő továbbközvetítése (28. §),

f) az átdolgozás (29. §),

g) a kiállítás (69. §).

2022. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 de ez alapján dalokat sem lehetne youtubeon énekelni. és nem úgy tűnik, hogy gond lenne vele.
2022. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jogszabály értelmében lopni sem szabad, és mégis lopnak egyesek.

Ebből milyen következtetést vonsz le?

2022. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezt a lopást hagyjuk már az egész más dolog. youtube törörni szokta a problémás dolgokat, de soha nem törli valami saját előadását ha az dal. nekem az jön le te sem tudod po tosan hogy van ez
2022. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy.

Majd előbb vagy utóbb megérted, hogyan működik a világ.

2022. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!