Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tapasztalt valaki hasonlót?...

Tapasztalt valaki hasonlót? Van itt aki Németországban él/élt?

Figyelt kérdés
Németországban élek és folyamatosan tapasztalom a rasszismust. Tudom, hogy folyamatosan mindenki azt mondja, hogy a németek ilyenek, de én nem akartam elhinni. Nem vagyok olyan ember, aki sztereotípiákra hagyatkozna. Viszont sajnos ez tényleg így van. Nem tudom, hogy csak azért mert Magyarországgal van bajuk, vagy más nemzetiségű emberekkel is ezt teszik e. Iszonyatosan nehezen élem meg. Mindben hátrányt jelent, mert úgy vannak vele, hogy "hülye külföldi úgyse tehet semmit" akkor bármit megteszünk vele. Az csak ront a helyzeten, hogy 25 vagyok, nő és egyedülálló. Legutóbb például az optikusnál is kedves megjegyzést kaptam, csak úgy grátisba, mert ez a szokás. Ez a mindennapi élet része itt. Ez azonban mégcsak a kisebb gond.Beszélek németül szorgalmas vagyok, nem ingyen élni jötten ide.Nagyon sok mindent megtettem azért, hogy boldogulni tudjak. Van egy diplomám amit szeretnék elfogadtatni, de az sem működik mert a hivatal hazudozik folyamatosan, szándékosan félreinformálnak.. Csak a szerencsén múlt, hogy nem vertem maham több ezer euró adósságba a hazugságaik miatt.Már nem egyszer megpróbáltam utánaolvasni a dolognak, tapasztalatot gyűjteni, de sehol semmi. Az emberek nem beszélnek róla és mint egy jóféle diktatúrában le is van tiltva nyílván minden ilyen tartalom..

2022. ápr. 18. 21:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem egy milliós nagyvárosban mindig több a feszültség, mint vidéken.
2022. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én Berlinben élek 16 éve. Volt, hogy lengyelnek néztek eleinte (biztos a sok qrvaanyázás miatt) 🤣 De soha nem tapasztaltam negatív megkülönböztetést. Senkit nem szokott érdekelni, hogy honnan jöttem. Mondjuk én nem is szoktam reklámozni, hogy magyar vagyok, max ha a nevemen csodálkozik valaki vagy valami beszélgetésben szóba kerül, akkor szoktam megemlíteni, de még senki nem esett nekem, hogy hallom ám, hogy akcentussal beszélsz. Nem tudom, hogy ott Kölnben tényleg ennyi gyökér van-e vagy csak neked sikerült mindbe belefutni?
2022. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!