Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tapasztalt valaki hasonlót?...

Tapasztalt valaki hasonlót? Van itt aki Németországban él/élt?

Figyelt kérdés
Németországban élek és folyamatosan tapasztalom a rasszismust. Tudom, hogy folyamatosan mindenki azt mondja, hogy a németek ilyenek, de én nem akartam elhinni. Nem vagyok olyan ember, aki sztereotípiákra hagyatkozna. Viszont sajnos ez tényleg így van. Nem tudom, hogy csak azért mert Magyarországgal van bajuk, vagy más nemzetiségű emberekkel is ezt teszik e. Iszonyatosan nehezen élem meg. Mindben hátrányt jelent, mert úgy vannak vele, hogy "hülye külföldi úgyse tehet semmit" akkor bármit megteszünk vele. Az csak ront a helyzeten, hogy 25 vagyok, nő és egyedülálló. Legutóbb például az optikusnál is kedves megjegyzést kaptam, csak úgy grátisba, mert ez a szokás. Ez a mindennapi élet része itt. Ez azonban mégcsak a kisebb gond.Beszélek németül szorgalmas vagyok, nem ingyen élni jötten ide.Nagyon sok mindent megtettem azért, hogy boldogulni tudjak. Van egy diplomám amit szeretnék elfogadtatni, de az sem működik mert a hivatal hazudozik folyamatosan, szándékosan félreinformálnak.. Csak a szerencsén múlt, hogy nem vertem maham több ezer euró adósságba a hazugságaik miatt.Már nem egyszer megpróbáltam utánaolvasni a dolognak, tapasztalatot gyűjteni, de sehol semmi. Az emberek nem beszélnek róla és mint egy jóféle diktatúrában le is van tiltva nyílván minden ilyen tartalom..

2022. ápr. 18. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A barátnőm most már 10 éve kint él. Most már végleg, családot is alapított kint. Amíg egyedülálló volt, mesélt dolgokat... Bírósági ügye is volt, mert rá akartak kenni valamit a munkahelyén, tisztára hülyének nézték, megnyerte a pert, és úgy hogy magát védte ügyvéd nélkül. Egy másik munkahelyén is volt gond a kollégával, de a főnök szerencsére elsímitotta a dolgot. Ő is tanult több diplomás nő.
2022. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged?


Szerezz magadnak egy párt és egyszerűbb lesz.

2022. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szociálpedagógus végzettségem van.

Hát az az igazság, hogy talán akkor lenne egyszerűbb ha német párt találnék.. De azt a mentalitást nem tudnám elviselni, ami nekik van. Randiztam német srácokkal és nagyon csúnyán viselkedtek velem ők is, azért mert külföldi vagyok. Volt aki közölte velem, hogy röhejes az akcentusom stb.

2022. ápr. 18. 22:13
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Nagyon szerencséje volt a barátnődnek+ nagyon ügyes lehet, hogy megnyerte a pert. Az én tapasztalataim alapján itt ez szinte lehetetlen. Nekem is volt hasonló ügyem.Olyan lakást adtak ki nekem ami patkányoktól hemzsegett. Teljesen hülyének néztek, senki nem hitt nekem, bizonyítékok mellett sem.Kiköltöztem mert nem bírtam tovább, a kauciómat nem kaptam vissza. ügyvédhez fordultam aki konkrétan kinevetett, és közölte, hogy így jártam. A tulaj jól tette.

Amikor megérkeztem a városházán közölték velem, hogy miért nem takarodok haza. 3 éve vagyok itt egy fél éves megszakítással. Az a szörnyű, hogy mégcsak segítségért se fordulhat sehova az ember mert mindenütt így viszonyulnak hozzám /hozzánk. Nem tudom mit tehetnék..

2022. ápr. 18. 22:21
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező, nagyon sajnálom :( Ez szörnyű, hogy ilyet mondtak neked egy hivatalban, ez nagyon elkeserítő.

A barátnőmnek akkoriban ezektől a dolgoktól súlyos depressziója is lett, de aztán megrázta magát, és talpra állt. Nem tudom hogy csinálta, de ő mindig nagyon erős volt. Önerőből ment ki tök egyedül, nagyon kemény csaj. Német lett a férje.Most már anyuka, a kisgyerekeinek él, azt hiszem hogy ez a cél éltette, és élteti. Meg talán most hogy már 10 éve kint van, bizonyított így már nem cseszegetik. Csak annyit tudok mondani, hogy kitartás, kell egy nagy Cél, ami miatt vállalod a nehézségeket.

2022. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint tíz éve élek Németországban, és soha nem tapasztaltam ilyesmit. Pontosabban, de, nagyon ritkán, elszigetelt jelenségként - és volt, hogy a sváb kolléga mondta hogy sajnálja, hogy ilyen a főnök, mindenütt vannak scheggfejek, ne foglalkozzak vele.

De azt, hoyg mindenki bántson, azt nem tapasztaltam. Pedig amikor megérkeztem, nem tudtam két szónál többet németül. És mégis, a magyarok voltak azok, akik kihasználtak, átvertek ahol értek.

De onnantól, hogy értek-beszélek németül (nyilván nem anyanyelvi szinten, de megértem őket és ők is engem), sokkal kevésbé érzem magam kirekesztve.

Amit viszont látok a környezetemben, hogy azok panaszkodnak mindig megkülönböztetésre, akik alig beszélnek németül, akik meg sem próbálnak beilleszkedni.

2022. ápr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hol élsz Németországban? Lehet én nagyon rossz helyen vagyok. Én C1-es szinten beszélek németül, és nem mondhatnám, hogy nem próbálok beilleszkedni. Vagyis nyilván a seggfej lenéző szemét agyjátszós stílust azt nem, nem kívánom felvenni. Azt gondoltam én is korábban, hogy minden jobb lesz ha majd javul a nyelvtudásom is, de nem. Mondhatnám csak egyre rosszabb..
2022. ápr. 19. 11:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos az is hozzátartozik a dologhoz, hogy valószínű ezeknek soha nem lesz jó semmi eléggé. Ha anyanyelvi szinten beszélnék, az sem. De azért jó hallani, hogy van akivel nem művelik ezt.
2022. ápr. 19. 11:26
 9/12 anonim ***** válasza:
BaWü, ötvenezres kisváros.
2022. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én Kölnben lakom. Elméletileg itt akkora az elfogadás, hogy valami hihetetlen..A legnagyobn egész Németországban.Én nem vagyok meggyőződve. De arról sem, hogy egy költözés segítene..
2022. ápr. 19. 11:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!