Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » HRSZ - helyrajzi számok...

HRSZ - helyrajzi számok szerinti térkép létezik valahol a neten?

Figyelt kérdés

azaz vagy cím szerint vagy GPS koordináta szerint lehessen látni/keresni adott ingatlanok HRSZ-ét-

létezik ilyen nyilvántartás? (állítólag igen, de nem találom)


(Nem a hrsz alapján történő tulaj-lekérdezésre gondolok, az a következő lépcső, csak a hrsz érdekelne!)



2022. ápr. 20. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Városrendezési tervekben általában fel van tüntetve a térképen, az önkormányzatok szokták felrakni a közérdekű információk közé a helység weboldalán.

A földhivatali lekérdezés nem csak hrsz alapú, címre is lehet keresni, találatként pedig visszaadja a hrsz-t is.

2022. ápr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

próbálkoztam, de pl cím alapján még a sjaát házamat se találta meg a földhivatali rendszer. valami nagyoin nem oké.


na meg mindenképp hrsz kellene, mert vannak olyan területek, ahol nincs se utca se semmi, és mégis be kellene azonosítani őket.

2022. ápr. 21. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ügyfélkapuval belépsz, és megtalálsz mindent, baloldali sávban az "Alaptérképek" részen tudod megjeleníteni a HRSZ-eket. Társasházaknál problémásabb, mert ott csak a háztömb HRSZ-e lesz feltüntetve, konkrét lakásokra nincs lebontva.

A saját házadat pedig valószínű azért nem találta meg a földhivatali rendszer, mert nem úgy van rögzítve, ahogy te tudod. Én pl. 20 év után jöttem rá, hogy ahol lakom az nem "út", hanem "utca".

2023. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi, kipróbálom
2023. márc. 14. 12:22
 5/9 anonim válasza:
3-as. Én nem találom az oldalon az alaptérképeket. Közműtérkép alatt lehet választani cím és hrsz alapján, hogy megtaláljon vmit. Én a mellettem lévő ingatlan hrsz-t szeretném megtudni, de nem jelzi a térkép...
febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egymás melletti növekvő számokkal vannak kiosztva a helyrajzi számok. Ha nem választja el a két telket semmi egymástól és nem megosztott termőföldekről van szó, nagy valószínűséggel eggyel nagyobb vagy kisebb lesz a hrsz a tiédhez képest. A kereső így már működhet, fordítva: ha beírod a (vélt) hrsz-t, a térképen odaugrik hogy melyik az.
febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5: akkor keresd tovább :) A válaszom óta nem változott a felület, ugyanúgy a képernyő bal oldalán, alul, az "Alaptérképek" részen kell bekapcsolni az áthúzott szem ikonra kattintva a HRSZ-eket, mert alapesetben ki van kapcsolva. Ugyanott kell bekapcsolni a határvonalak megjelenítését is.

#6: ez nagyon sok esetben nem így van, nyilván egy próbát megér, de (szerintem) sokkal egyszerűbb szimplán bekapcsolni a telekhatárokat és a hrsz megjelenítését.

febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát én sokadszorra nekifutottam, de csak nem megy :) feladom ...
febr. 7. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Ettől egyértelműbben már nem fogom tudni elmagyarázni: [link]
febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!