Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos iskola...

BeNX kérdése:

Nappali tagozatos iskola mellett lehetett bejelentett munkahelyem?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos vagyok egy középiskolában, az 5. Évet három, technikumot. El szeretnék menni emellett futárkodni, hogy egy kis pénzt keressek, megoldható a bejelentésem? 4 órában szeretnének bejelenteni engem, megoldható ez, iskolaidőn kívül?


Például 14:00 ig tart a suli, akkor 15-től 19 ig be tudnak jelenteni? Hogy van ez pontosan?



2022. ápr. 21. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Próbáltam megtippelni az életkorod, és nem kötözködésképpen írom, de nem tudom megfejteni mit jelent „egy középiskolában, az 5. Évet három, technikumot.”


16. életév betöltésétől lehetsz munkavállaló, de ha nem töltötted be a 18. életévet, olyan külön feltétel van, hogy a munkaszerződés kötéshez szükséges a törvényes képviselő (szülő, gyám) hozzájárulása.

Ezen kívül, 18. életév alatti munkavállaló esetén számos munkáltatói korlát van, például munkaidőbeosztás tekintetében; ezért közel sem szívesen alkalmaznak szívesen bárhol 18. életév alattit.


De, ha találsz munkaadót, aki alkalmaz, akkor minden további nélkül vállalhatsz munkát; akár 8 órás napi munkaidővel is; persze, ha bírod. (Ha betöltötted a 16. életévet, mert egyébként csak 15. életévtől és csak tanítási szünetben.)

2022. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, 5 évesen vagyok, első 4 év érettségi,(+mellék szakma, ha van.) És az 5. Év az érettségi, azt JÁROM. Bocsesz
2022. ápr. 24. 11:56
 3/3 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, tehát, így akkor be tudnak jelenteni akár reggel 8 tól is, iskolaidőben, igaz?
2022. ápr. 24. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!