Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten egyik helyen...

Budapesten egyik helyen ugyanahhoz a zárhoz 5000 forint a rezkulcs, tőle 500 méterre máshol 1200 Ft. Ért valaki hozzá, az 5000 forintos kulcs jobb, vagy csak drágább?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 24. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen csak drágább.

Több éve, amikor lakást vettünk, a lakás bejárati ajtajhoz volt egy különleges zár, különleges kiképzésű kulccsal (régebben betörtek a lakásba és értékes érmegyűjteményt loptak el, ezért lett a biztonságosabb zár és páncél ajtó beszerelve).

Másolatot akartam csináltatni. Az egyik helyen 6 000 Ft/db lett volna. Sokaltam. Elmentem máshova, ott megcsinálták 3 000-ért. Bedugtam a zárba, de nem nyitotta. Visszavittem zárral együtt, hátha nekik sikerül nyitni-zárni. Nem sikerült. Végül észrevették, hogy az ő nyers kulcsuk vastagsága hajszálnyival vékonyabb. Visszaadták a pénzt. Elmentem egy speciális zárszaküzletbe, ahol kulcsmásolatot is csinálnak. Megnézték, elfogadták a másolást és másnapra ígérték a másolatot. Mondtam nekik, hogyan jártam a nyers kulcs vastagságával. Azt mondták, hogy ez nem probléma, mert elmennek a gyárba és olyan vastag kulcshoz kér lemezt, ami megfelel. Másnap elvittem a zárt is, kipróbálták, azóta (14éve) hibátlanul működik. Mindez darabonként 1 400 forintba került. Tehát: 6 000 vagy 1 400? Nem mindegy.

2022. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!