Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan kád,amiben 2...

Létezik olyan kád,amiben 2 méteres ember is kényelmesen elfér?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok,majdnem 2 méter magas. Szeretek fürödni. A szüleimnek van két fürdője is,mindkét fürdőben van egy-egy kád,de sajnos egyikben sem férek el rendesen. Az egyik konkrétan olyan pici (nekem legalábbis) hogy ha még tovább nőnék,csak magzatpózban férnék el benne. Ezt ma szóvá tettem a szüleimnek, de ők csak gúnyosan annyit mondtak,hogy hozzám egy úszómedence kéne,és a fürdőinkbe sajnos nem fér el nagyobb kád.Tudom,ez huszadrangú problémának hangzik,de azért jó lenne úgy beleülni a kádba,hogy nem kell összehúzni mindenemet. Mondtam is ma anyukámnak,hogy kéne egy nagyobb kád,mert ebben nem férek el. Erre ő azt felelte hogy,ő se,de ő nem is szeret anbyira fürödni. Hát,köszi. Szüleim amúgy kedves emberek, de ők ezt nem érthetik (vannak vagy 170 centik mindketten). Utánanéztem a neten,de sehol nem találtam akkora kádat,amekkorába én is elférnék kényelmesen. Valaki tudna nekem ajánlani ilyen nagy kádat,vagy törődjek bele,hogy nincs?(félre ne értsetek,meglennék kád nélkül,de azért néha jól jönne egy nagyobb kád).
2022. ápr. 24. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Sarokkad, ha elfer. Ha nem, kenytelen leszel beletorodni
2022. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Én inkább az úszást javaslom. Ott van szauna is és mozoghatsz. Meg emberek között vagy és nem a két fal között.
2022. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!

Mivel a családodban egyedi problémának számít s számodra fontos azt magadnak kell intézni, finaszírozni.


Mindemellett megértem problémádat. Számomra a napi rutin része az otthoni békés, lazuló fürdés.

Amikor anno zuhanyzós albiban laktam nagyon hiányzott és a napi rutinjaimat is felburította a kád hiánya.


Pl nem kávézok se semmi. Az én agyam már hiperaktív, amit kinyílik a szemem, ám a fizikai ébredéshez nagyon jó a reggeli fürdőzés számomra.


Menj el olyan helyekre, ahol kádakat árulnak. Mi párommal akartunk egy akkora kádat, hogy közösen pihenhessünk benne a letusolás után, mert imádjuk a vizet.

Kipróbáltuk a kádakat az üzletekben xD

Egy nagyobb kialakítású sarokkád lett belőle, amikor pedig házat csináltuk, készítettem magam egy egyedit.


Kedves, 2#-es!

Az ember nem úszni akar az otthini kádban, hanem megpihenni, csendet, nyugalmat élvezve, egy emberekkel teli nap után a francnak van kedve mégtöbb ember közé menni.

Szaunába dögleni a melegtől.

No és ki tudja mit kaphat el az ember ilyen helyeken.


Úgy írod, mintha a kádra vágyó ember csak a 4 fal között élne, ám ezt honnan tudhatod?


Jómagam pl az esti 15-20km-es bicózásom után lazulok egyett s ez az énidőről szól részben.


Vagy ott van a volt úszó volt osztálytársam, aki reggel, délbe, este nyomatta az edzést az uszodában és kifejezetten vágyott arra minden nap, hogy haza érjen egy nyugis fürdőzésre.


Ne tessék hülyeséget írni...


Mindemellett ne feledjük, hogy vannak extrovertált, ambivertált és introvertált személyiségek, kiknek teljesen más százalékban van szükségük emberek jelenlétére.


Jelentős tényező ez is.

2022. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

> Létezik olyan kád,amiben 2 méteres ember is kényelmesen elfér?


Létezik. De hogy az mekkora is, az attól is függ, hogy milyen testhelyzetben szeretnél fürödni. Tekintve hogy a fürdőkádak többsége 150–170 cm hosszú – peremmel együtt –, valószínű neked egy 180–200 cm hosszúságú kád elég lenne.


> és a fürdőinkbe sajnos nem fér el nagyobb kád


Akkor pontosan hogyan is képzelted el a nagyobb kád elhelyezését?


> Utánanéztem a neten,de sehol nem találtam akkora kádat,amekkorába én is elférnék kényelmesen.


És hol néztél utána? Én kapásból – kb. 2 perc kellett hozzá – találtam 180, 190 sőt 200 cm-es kádakat is. Pl.:

[link]

[link]


> Valaki tudna nekem ajánlani ilyen nagy kádat,vagy törődjek bele,hogy nincs?


Én hajlanék az utóbbira. Mert ha sikerül is valahogy megszerkeszteni, hogy elférjen, beköthető legyen, akkor is a kád maga 100–150 ezer forint, meg nyilván a szállítási költség, és lehet, hogy számolhatsz ugyanennyivel, vagy a duplájával a beszerelés összköltségével. És mivel szakemberhiány van, az is utánajárás lesz, hogy találj egy olyan szakembert, aki belátható időn belül vállalja is a munkát és nem kókler, és nem aranyárban dolgozik. De ekkor is elég sok macera, idő, energia lenne a fürdőszoba átalakítása. A fene tudja, én nem keresek rosszul, meg nem is szeretek kádban fürödni, de ha 300–500 ezer forintom bánná, lehet én inkább választanám azt, hogy zuhanyzom… hideg vízben… De igazából te tudod, hogy mennyi pénzed van, és mennyire fontos neked kádban fürdés.


Megint más persze, ha új lakásba, házba költözöl, ahol amúgy is lennének felújítási, átalakítási munkák, ott már érdemes lehet átalakítani a leendő otthonod az igényeidnek megfelelően, de egy olyan helyen, ahol már ott laksz, ez sokkal problémásabb. És mivel a szüleid házáról van szó, ahol lehet, hogy már csak néhány évig laksz, még inkább az alkalmazkodás, a kompromisszumos megoldás felé billen a mérleg.

2022. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!