Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunkát végezhetek így?...

Diákmunkát végezhetek így? Legális? Majd jövőre hogy kell csináljam az adóbevallásom?

Figyelt kérdés

Külhoni magyar vagyok, régebben már voltam diákmunkán és akkor lett magyar lakcímem, taj, adószám, minden. Aztán a külhoni magyaroknak szóló koliba jelentkeztem és ezért lemontam a lakcímem. Borult a tb-m (barna lett). Így, vissza írtunk engem a születési országomba társadalombiztosításra. Most jelenleg is külföldön vagyok biztosítva, viszont van magyarországon allianz biztosításom is, hogyha bármi bajom történne kapjak magyarorszagon alapellátást. Ilyen esetben vállalhatok diákmunkát? És ha vállaltam már, akkor az mennyire legális? Jövőre hogy kell megírjam az adóbevallást? Mekkora lesz a gebasz?

19L, egyetemista



2022. ápr. 25. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hívj fel egy diákszövetkezetet, és kérdezd meg náluk, hogy ilyen konstrukcióban - rajtuk keresztül - vállalhatsz-e melót.


Pl:

[link]

[link]

[link]


stb. stb.

2022. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hol akarsz dolgozni? Itt Magyarországon?
2022. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, Magyarországon. Jelenleg két diákszövetkezetnél vagyok, de egyik se mondta még h ez probléma lenne, de mégiscsak ez ilyen biztosítási dolog. A papírok megvannak csak nem élnek, mert külhoni vagyok. Ez zavar össze nagyon
2022. ápr. 25. 21:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy kellett volna csináltasson velem a diákszövetkezet egy papírt hogy 25év alattiak szja mentessége nekem is jarjon, mivelhogy nincs magyar lakcímem. 10000ft ilyen adómentességes pluszom után 12%ot még erre rá kell hogy fizessek. Ilyenkor utólag nem lehet kérni a diákszövetséget, hogy biztosítsanak nekem? Fogalmam se volt ilyesmiről és nem is tájékoztattak
2022. ápr. 26. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!