Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy' lehet, hogy a műholdas...

Hogy' lehet, hogy a műholdas google-térképen a (volt) Népstadion még csak egy homokozó (munkagépekkel)... sétáló-programban pedig az elkészült állapota látható?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy a műhold gyorsan tud újrafotózni...míg az autó, ami az utcákat járja...nyilván, nem tud olyan hatékony és gyors lenni az utcaképek aktualizálásában. (???)
2022. ápr. 28. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem az autó aktualizálja a képeket. A műhold sem közvetlenül a zinternetre lövi fel a képeket.

Azokat fel kell dolgozni, össze kell illeszteni, a kitakarandó dolgokat / személyeket / helyeket felismerni és kitakarni, satöbbi.

Nem azon múlik, milyen képet látsz hogy mi fotózta, hanem hogy mikor lesz kész a feldolgozás.

2022. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy rakás ilyen, pl. Aulich Prestige lakópark 2017-ben épült fel, utcaképen megvan, de felülről csak egy nagy üres telek :D
2022. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Gyorsan tud fotózni, de az egész Föld felszínét nézve az már billiónyi fénykép, vagy mit tudom én mennyi - ha tud valaki pontosat jöhet. :) Na viszont azt a sok képet fel is dolgozzák, és "az sem eccerű". Az összeillesztése egyszerűen szoftveres és nem manuális, ezért az gyors, a szoftver megtalálja a képek azonos pixeleit és illeszti is össze. Mint a mobilok panoráma szoftverei is, a fotózáskor már el is készítik a teljes képet. A google map meg szuperszámítógépeken készül és nyilván nem asztali gépen vacakolnak vele, szóval az összeillesztés az gyors és nem indokolja a késést.


A kitakarni valókat már ismerik, és azt is elhomályosítják gyorsan, ez sem akkora munka, bár ezt biztos emberek végzik egyenként (szerintem). Ebből viszont nincs azért olyan sok. Ezek menet közben is változnak, jeleznek újabb takargatnivalókat, amik egy része simán inkább nem is frissül a kitakarás helyett. A street képeket meg át kell nézni az emberek arcának kitakarása miatt és arra gondolom van egy csapat ember :), de az meg ugye nem azonos a felülnézeti képekkel.


A városokat egyébként nem műholdról fotózzák, hanem többnyire repülőgépekről, ami viszont a frissülés gyorsaságán vagy lassúságán semmit sem változtat, és a természeti helyek készülnek a műholdakkal. Az államfőnk házikója is ki van variálva és vannak ilyenek, ezeket nyilván lehet jelezni a google felé.


Van még munka számítógépesen a felvételek felbontásának a lecsökkentésében, mert a maxi minőség a katonaság (stb) számára van fenntartva. De ez is szoftveres, tehát a késlekedésnek én sem látom ennyire okának.


A frissítés gyakoriságát 1-3 évre közlik hivatalosan, aminek a stadion meg is felel például, mert azt 2019 év végén adták át és most van 2022 év közepe, vagyis a szokásos frissítés ráillik.


Szerintem van egy rakás nem bevallott része is, amire csak tippelni tudnánk. Ami valószínű, hogy a nagyon aktuális műholdképek mindenkinek védelmi kockázatot jelentenek, és lehet, hogy háttér tárgyalásokon ezt sokan jelezték a google-nak, ezért nem naprakészek annyira.


Itt van pár érdekes kép, ami bennemaradt nagyobb felbontású. Egyébként ez is csökkentett, csak "közismert" és nem vették ki, de régebben a kút fölötti felfelé néző ember arca felismerhető volt. Mára ez maradt.

[link]

Ha nem nyitja meg erre keress rá: 15°17'54.4"N 19°25'46.7"E


Elefántok - Csád

10°54'13.02"N,19°55'59.30"E

[link]


Vizilovak - Tanzánia

6°37'44.05"S,31°08'09.49"E

[link]


A hiányzó vagy homályos adatokat tartalmazó műholdas térképképek listája

[link]

2022. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az arcokat szoftveresen takarják ki. Láttam olyat, ahol egy furgon oldalán lévő reklámban is kitakarták az arcot.
2022. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor szoftveres. :)
2022. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!